Published On: 11 Nëntor, 2016
Bota |

Oregon: Protestat anti-Trump, shpërthejnë në dhunë

Në natën e dytë të protestave kundër presidentit të sapo-zgjedhur në Shtetet e Bashkuara Donald Trump, ato janë kthyer në të dhunshme në Portland, Oregon, shkruan BBC, transmeton Klan Kosova.

Me mijëra demonstrues janë mbledhur në qendër të pjesës perëndimore të qytetit. Disa prej tyre kanë filluar të thyejnë xhamat e dyqaneve dhe dritareve.

 Policia ka deklaruar se ka arrestuar 29 personave, ndërsa thuhet se protestat në qytetet e tjera të SHBA-së, ishin më të vogla.
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...