Published On: 14 Prill, 2016

Ordanovski: Gruevski arriti ta poshtërojë Ali “Vojvodën”!

Analisti i njohur maqedonas Sasho Ordanovski, vlerëson se humbësi më i madh nga situata e krijuar në Maqedoni do të jetë Ali Ahmeti dhe partia e tij BDI, transmeton “Lajm”.
“Krahasuar në mënyrë relative, rënia në rejting është më e madhe, për Ahmetin thuajse e papërmirësueshme. Nacionalistët maqedonas me të vërtetë mund të jenë të kënaqur: arritën ta poshtërojnë Aliun deri në atë nivel, sa që rezultati politik nga epilogu i konfliktit të vitit 2001, tani lirisht mund të regjistrohet në llogarinë e atyre të cilëve Grujo me vite u premton se “gjysmë loja e dytë” në ndeshjen me “shiptarët” do të fitohet me rezultat bindës në favor të VMRO-DPMNE-së. Aferim, Ali Vojvoda”, shkruan Ordanovski në analizën e tij të fundit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...