Published On: 22 Maj, 2016

Opozita zbulon skandalin e ri korruptiv të zëvendëskryeministrit Peshevski

  • Zëvendëskryeministri maqedonas Vlladimir Peshevski është kapur në një skandal të ri korruptiv. Me vite Peshevski ka fshehur faktin se në pozitën e zëvendëskryeministrit ka udhëhequr edhe me off- shor kompani nga Qiproja, që është në kundërshtim me ligjin për pengimin e konfliktit të interesave. Përgjegjësi për këtë skandal të ri korruptiv patjetër duhet të ketë, thotë Lidhja opozitare Socialdemokrate e Maqedonisë.

“Prokuroria publike dhe Komisioni shtetëror për pengimin e korrupsionit nuk guxojnë të heshtin. Konform ligjit ata janë të obliguar të marrin masat adekuate. Vlladimir ‘dill oriented’ Peshevski duhet të përgjigjet në disa pyetje: Pse me vite ka fshehur nga opinion firmën nga Qipro dhe nuk e ka paraqitur në listën anketuese? Si ndodh që ai të jetë drejtor mu i kësaj off -shor firme nga Qipro?”, kanë pyetur nga LSDM, transmeton Aktuale.mk

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...