Published On: 13 Maj, 2016

Opozita sqaron detajet e protestës

Liderët e dy partitë opozitare, Ramush Haradinaj nga AAK dhe Fatmir Limaj nga Nisma, kanë paralajmëruar konferencë sot, një ditë para protestës.

“Kryetarët e dy partive të boshtit opozitar, AAK-NISMA, Ramush Haradinaj dhe Fatmir Limaj, sot do të mbajnë konferencë shtypi. Konferenca mbahet përpara Teatrit Kombëtar në ora 14.00“, thuhet në një njoftim të dërguar nga AAK.

Këto dy parti opozitare nesër, më 14 maj, do të mbajnë protestë, për të kundërshtuar siç thonë ata, kapjen e shtetit nga qeveritarët.

 Liderët e këtyre dy partive, kohëve të fundit kanë mbajtur tubime të shpeshta, në të cilat u kanë bërë thirrje qytetarëve që t’i bashkohen protestës, e cila sipas tyre, do të jetë e qetë dhe paqësore.

Dallimet e shfaqura më 25 mars, në mes të partive opozitare, kanë ndarë rrugët Lëvizja “Vetëvendosje” (LVV), në njërën anë, të cilët nuk do të marrin pjesë në protestën e nesërme, dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) e Nisma për Kosovën, në anën tjetër./kosovapress

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...