Published On: 17 Shkurt, 2016

Opozita sot kërkon dorëheqjen e Qeverisë së Kosovës

Tri partitë opozitare, Vetëvendosje, AAK dhe NISMA, pas përgatitjeve intensive dhe mobilizimit të strukturave të tyre partiake, sot protestojnë për të kërkuar dorëheqjen e Qeverisë së Kosovës.

Protesta, sipas paralajmërimit, do të fillojë në orën 14:00 te Biblioteka Kombëtare.

Derisa është përsëritur vazhdimisht se protesta do të jetë paqësore, liderët opozitarë kanë deklaruar se kjo protestë do të sjell fundin e kësaj Qeverie, që ata e konsiderojnë shkelëse të Kushtetutës së vendit për shkak të marrëveshjeve me Serbinë e Malin e Zi.

Ndërkohë, bashkësia ndërkombëtare vazhdimisht ka përsëritur kërkesën për protestë të qetë dhe jo me skena dhune.

Protesta e fundit që mbajti opozita, më 9 janar, u përfol si më masivja e Kosovës së pasluftës./KosovaPress/

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...