Published On: 4 Mars, 2016

Opozita sot e dërgon në Kushtetuese zgjedhjen e presidentit

Deputetët e tri partive politike opozitare VV, AAK dhe Nisma, sot e dërgojnë kërkesën për shqyrtimin e kushtetutshmërisë së votimit të Hashim Thaçit, president.

Ata pretendojnë se në votimin për president në seancën e 26 shkurtit janë bërë shkelje procedurale dhe material.

 Kërkesa në Gjykatën Kushtetuese dorëzohet sot në orën 14 nga deputetët Bali Muharremaj, Aida Dërguti dhe Enver Hoti, transmeton, KosovaPress.

Gjatë ditës mediat kanë raportuar se opozita kishte hequr dorë nga dorëzimi në gjykatë të ankesës për zgjedhjen e Hashim Thaçit president i Kosovës.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...