Published On: 21 Janar, 2016

Opozita shpalos nesër detajet rreth protestës së ardhshme

Pas takimit të djeshëm që mbajti opozita e bashkuar, liderët e partive opozitare, ai i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj dhe ai i NISMA për Kosovën, Fatmir Limaj do të mbajnë nesër një konferencë për media, mëson Indeksonline.

Sipas burimeve të Indeksonline brenda opozitës, besohet se temë e konferencës do të jetë protesta e radhës e opozitës së bashkuar, ku pritet të publikohet edhe data e mbajtjes së saj.

Opozita të shtunën e 9 janarit protestoi kundër marrëveshjeve në Bruksel dhe kundër qeverisë. Ata shprehën edhe njëherë qëndrimet e tyre dhe thanë se nuk do të ndalen së ngrituri zërin deri sa të anulohen marrëveshjet dhe të bie qeveria.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...