Published On: 5 Janar, 2016

Opozita publikon orarin e nisjes së autobusve

  • Partitë opozitare kanë organizuar autobus falas për qytetarët që duan t’i bashkohen protestës së paralajmëruar të mbahet me 9 Janar në Prishtinë.

Lëvizja Vetëvendosje e ka shpërndarë orarin e nisjes së autobusëve të cilët do të sjellin protestues nga të gjitha qendrat e Kosovës për në Prishtinë.

Grumbullimi i të gjithë protestuesve, të shtunën – 9 janar, do të bëhet të Biblioteka Kombëtare, në ora 14:00, për të marshuar deri te ndërtesa e Qeverisë së Kosovës.

Në njoftimet e opozitës thuhet se protestohet “Për shtet me sovranitet dhe kundër Qeverisë antikushtetuese”. /GazetaExpress/.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...