Published On: 26 Shkurt, 2016

Opozita proteston edhe me flamur të Kosovës (Foto)

Partitë opozitare nuk kanë bërë ndonjë thirrje publike, se me cilat simbole do të protestohet gjatë ditës së sotme, raporton GazetaBlic.

Si rrjedhojë e kësaj, ato nuk kanë thënë se do të protestojnë me flamurin e Kosovës, siç patën vepruar me 17 shkurt. Megjithëkëtë, në mesin e protestuesve po shihen disa flamuj të Republikës së Kosovës, të cilët po mbahen nëpër duar të qytetarëve, madje shumë pranë flamurit kombëtar shqiptar.

Protesta ka nisur rreth orës 11:00 për ta penguar zgjedhjen e Hashim Thaçit president dhe po vazhdon akoma edhe tash.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...