Published On: 27 Janar, 2016

Opozita: Premtimet e kryeministrit po shkrihen më shpejt se bora (Foto/Video)

Subjektet opozitare bashkë me qytetarë kanë realizuar sot para ndërtesës së Kuvendit të Kosovës aksionin simbolik “Bjeri borisë, kundër Qeverisë”, duke parakaluar me vetura nëpër kryeqytet dhe duke i rënë borisë.

Fatmir Ahmetaj nga Aleanca e të rinjve të AAK-së tha se në vazhdën e aktivitete opozitare po tregojnë që nuk do të qëndrojnë indiferent ndaj këtyre veprimeve antikushtetuese të qeverisë.

“Do të vazhdojmë aktivitetet si parapërgatitje për protestën e 17 shkurtit”, tha ai, raporton Indeksonline.

Ndërsa Teuta Rrusta nga Vetëvendosje tha se në kryeqytet sot ka nisur një protestë qytetare, përmes së cilët qytetarët po shprehin në mënyra të ndryshme pakënaqësinë me qeverinë.

“Pakënaqësia po shprehet në mënyra të ndryshme dhe kështu qytetarët po kundërshtojnë qeverinë e cila po bëhet kinse nuk po i sheh kërkesat e qytetarëve. Kjo qeveri dhe kryeministri po injorojnë vullnetin e qytetarëve. Revolta qytetare po kthehet në organizim.Vendit nuk i duhet një kryeministër të cilit i shkrihen premtimet më shpejt se bora dhe është koha që ky regjim të bie sa më shpejt”, ka thënë ajo.

Endrit Hoxha nga Nisma tha se aktivitet e opozitës nuk do të ndalen, duke bërë thirrje për pjesëmarrje masive në protestën e 17 shkurtit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...