Published On: 14 Maj, 2016

Opozita pa Vetëvendosjen e mbush sheshin me protestues (Foto)

AAK dhe NISMA kanë arritur të mbushin sheshin kryesor të Prishtinës me protestues. Po kërkojnë që të anulohet marrëveshja për demarkacionin dhe asociacionin. Veç kësaj, kjo pjesë e Opozitës po kërkon zgjedhje të reja për të legjitimuar qeverisjen në Kosovë.
Dy partitë opozitare, AAK-NISMA, e kanë mbushur sheshin “Skënderbeu” me protestues. Pavarësisht se këto dy parti e prishën koalicionin me Lëvizjen Vetëvendosje kanë arritur që sheshi në qendër të Prishtinës të mbushet plotë.

Për këtë, edhe shumë autobusë e makina private janë nisur nga shumë qytetet të Kosovës.
13241477-10207944184636425-1760159122-o

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...