Published On: 22 Shkurt, 2016

Opozita ngre shatorë në sheshin Skënderbeu në Prishtinë

Lëvizja Vetëvendosje, AAK dhe Nisma për Kosovën nga e nesër (e martë) do të protestojnë në një formë tjetër kundër Qeverisë së Kosovës.

Ashtu siç kishte raportuar Indeksonline një ditë para protestës së 17 shkurtit, burimet konfirmojmë se opozita e bashkuar do të ngre shatorë në sheshin Skënderbe dhe atë Ibrahim Rugova për të kundërshtuar dy marrëveshjet tashmë të njohura.

“Do të ketë protesta të pandërprera, ditë e natë. Për këtë arsye do të ngremë edhe shatorë para Kuvendit dhe Qeverisë. Të gjithë nëndegët e tri partive opozitare do të angazhohen që të ketë numër sa më të madh dhe në rritje të protestuesve”, thonë burime të Indeksonline.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...