Published On: 7 Shkurt, 2016

Opozita ngatrrestare: Kandidat i jonë për president është Behgjet Pacolli

Republika.info meson se Behgjet Pacollit i asht ofrue posti i Presidentit të Kosovës nga tri partitë opozitare dhe përfaqësim në listen e përbashkët zgjedhore deri në 25%, gja që atë e ka shty me pranue dhe i asht bashkue VV’s, AAK’s dhe Nismës.

Partitë e opozitës vlerësojnë se munden me dështue zgjedhjen e Presidentit të Kosovës, e cila ka me i hap rrugë zgjedhjeve të reja, në të cilën ata kane planifikue që të garojnë me nji listë të përbashkët, tue e marrë me vete edhe Behgjet Pacollin, të cilit nga burime t’afërta me të mësojmë se i asht ofrue edhe pozita e Presidentit të Kosovës, shkruen ky portal.

 “Po, është e vërtetë, por ende nuk ka vendosur. Megjithatë, është në fazën finale edhe Pacolli që t’i bashkohet tre partive opozitare, në kushtëzim me postin e Presidentit dhe pjesëmarrje me 25 per qind në listën zgjedhore”, tha burim i afërt me Pacollin.
 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. sedat halimi thotë:

    Do ishte shum nje vendim i mir per ket zgjedhje shteti kosoves ka nevoj per nje ndryshim

    Përgjigjiuni
    Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...