Published On: 19 Tetor, 2016

Opozita këmbëngul për zgjedhje të parakohshme (Video)

Tri partitë opozitare vazhdojnë të këmbëngulin se vendi duhet të shkojë në zgjedhje të parakohshme, nën pretendimin se Qeveria aktuale e ka humbur legjitimitetin dhe nuk po punon në të mirë të qytetarëve.

Por, për të shkuar në zgjedhje të parakohshme, opozita e kërkon edhe mbështetjen e qytetarëve.

Shefja e Grupit Parlamentar të Nismës për Kosovën, Valdete Bajrami, thotë se vazhdimisht janë duke kërkuar dorëheqjen e kësaj Qeverie, duke shtuar se janë qytetarët ata që do të vendosin më tutje se kush do të qeverisë me ta.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...