Published On: 15 Shkurt, 2016

Opozita ia kthen akuzat Mustafës, ia përmend fondin e 3 përqindëshit (Video)

Asnjë fjalë nuk ka pranuar ta thotë kryeministri Isa Mustafa për gazetarët, kur u pyet për zhvillimet politike në vend.

Madje nuk foli asgjë as për ata rreshta që një ditë më herët ia kushtoi opozitës në facebook, aty ku i pyeti opozitarët se ku po i marrin mjetet për organizime, raporton KTV.

“Shtrohet pyetja: Kush dhe kah po i financon gjithë këto aktivitete kundër shtetit. Lypset para e madhe për materiale propaganduese, spote e reklama në media, shpenzime të transportit të protestuesve, performansa të llojllojshme ditore?! Ligji obligon të kontrollohen këto shpenzime”, pyeti një ditë më herët kryeministri.

Por, partitë opozitare fillimisht kryeministrit i kanë kërkuar që të japë llogari për fondin e 3 përqindëshit e pastaj të merret me shpenzimet e opozitës.

Në Vetëvendosje thonë se për gjithçka opozita ka qenë shumë transparente, dhe sipas tyre, gjithë këto pikëpyetje arrogante, siç i quajtën ato të Isa Mustafës, kanë për qëllim ta zbehin madhështinë e protestës së 17 shkurtit.

Ndërkohë, Anton Berisha nga AAK-ja kryeministrin e ka quajtur produkt të shkollës komuniste, prandaj sipas tij, ai përdor metoda të tilla tipike, sipas tij, si të regjimit të kaluar.

Ai thotë se nëse kryeministrit i interesojnë shpenzimet e partive parlamentare do të duhej t’i kërkonte zyrtarisht e jo përmes facebook-ut.

Berisha ka thënë se të gjitha këto deklarime, si të Mustafës ashtu edhe të Thaçit, para protestës së 17 shkurtit, janë pjesë e strategjisë së tyre për ta paraqitur Kosovën një vend me kaos e jostabil.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...