Published On: 24 Mars, 2016
Bota |

Opozita franceze propozon qendra të posaçme paraburgimi për xhihadistët

Menjëherë pas ngjarjeve të Brukselit, autoritetet franceze kanë shtuar forcat e policisë, kanë forcuar kontrollet si dhe kanë mbyllur kufijtë. Nëntorin e kaluar, Franca u trondit nga sulmet terroriste, ku mbetën të vrarë 130 persona.

Për këtë arsye, opozita franceze ka kërkuar që ndaj xhihadistëve reagimi të jetë edhe më i fortë. Politikanët kërkojnë që të favorizohet një formë ndalimi e individëve të kthyer nga Siria.

Opozita në Francë ka hedhur idenë e krijimit të disa qendrave të posaçme paraburgimi për ta. Ndër propozimet e tjera renditet ristrukturimi i shërbimit policor të vendit dhe mbyllja e të gjitha vendeve të predikimit radikal.

“Është e rëndësishme të kalohet menjëherë në këtë procedurë dhe të bëhet mbyllja reale e jo fiktive e kufijve, siç e kemi parë të ndodhë këto javët e fundit”, deklaroi drejtuesja e Frontit Nacional, Marine Le Pen.

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...