Published On: 28 Mars, 2016

Opozita e bashkuar para ndarjes së re! Vazhdon edhe nesër bisedimet

Partitë opozitare do të mblidhen nesër për të diskutuar për më tutje, pavarësisht ngjarjeve të fundit. Kështu ka thënë për Gazetën Blic, deputeti i Nismës për Kosovën Zafir Berisha, i cili ka theksuar se opozita mbetet akoma e bashkuar.

“Nesër vazhdojnë konsultimet e opozitës së bashkur, për t’i bashkërendur aktivitetet e veta dhe shumë shpejt do të dihet edhe data e vazhdimit të rezistencës kundër kësaj qeverie”,  është shprehur Berisha.

Lidhur me mospajtimet e para disa ditëve në mes partive opozitare, Berisha ka thënë se kjo ndodh ngase secila parti e ruan “subjektivitetin” e vet. Mirëpo, siç është shprehur ai, ky bllok i bashkuar si emërues të përbashkët i ka zgjedhjet e parakohshme.

“Opozita e bashkuar siç e dini nuk është një subjekt politik, por janë disa parti dhe ne jemi bashkuar për ta luftuar qeverinë antikushtetuese. Partitë  e rujanë subjektivitetin e vet, prandaj ka edhe nuanca të ndryshme për çeshtje të ndryshme, por që objektiv i fuqishëm i përbashkët, është shkurja në zgjedhje të parakohshme”, ka përfunduar Zafir Berisha.

Ndryshe, para pak ditësh, pas një takimi që mbajtën liderët e tri partive opozitare, morën vendim që ta shtyejnë protestën, e cila parashihej të mbahej për datën 26 mars. /GazetaBlic/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...