Published On: 2 Prill, 2016

Opozita e bashkuar larg listës së përbashkët

 • Së fundi po qarkullojnë zëra për një koalicion të mundshëm PDK-LDK-AAK. Mirëpo, për AAK’në, kjo është një luftë propagandistike. Ata mohojnë kategorikisht që do të ketë një koalicion të tillë.
 • Zëdhënësi i AAK’së, Muharrem Nitaj, thotë për Tribuna Channel, se këta zëra i kuptojnë vetëm si pjesë të fushatës për ta dëmtuar opozitarizmin.

Sipas tij, AAK me Qeverinë Mustafa mund të shihet vetëm në zgjedhje.

“Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës me asnjë çmim nuk do të jetë pjesë e Qeverisë Mustafa dhe të gjithë ata që kalkulojnë edhe që bëjnë pazare për ta dëmtuar AAK’në me etiketa ose me drejtime të tilla me kusht që zgjojnë njëfarëlloj zhgënjimi në opinionin kundërshtues në Kosovë që është ndaj Qeverisë Mustafa unë besoj që hesapet i kanë bërë gabim”, tha Nitaj.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. ILIRIDA ISMAILI thotë:

  SI DO QE TE JETE, TE TRI PARTITE KAN HUMBE SHUME….!
  AAK-ne nuk e votojne ?! PSE ?! E VOTOJNE NJI PAKICE !
  VV-JA ME SJELLEJET VANDALE -E KRIMINALE TE SAJE ,ME NUK TA DON ASKUSH ?! POS DO NJERZVE QE E KAN HUMBUR RRUGEN …..,
  NISMA SI ESHTE NISE KA ME U “BITIS” DHE KURE TE KIHET PARASYSH KUSH TA UDHEHEQE ! NJERU QE GADI PER CDO DITE E SHEHE NEPER GJYKATA ……., DO ME THENE JU KA HUMBE VLERA DHE AUTOTITETI…., AAK-JA SIKUR MOS TE JU KISHTE BASHKANGJITUR VV-SE NE PARLAMENT ME GAZ LOTESJELLES , E NEPER RRUGE DUKE SHKATRUAR, KALLE E SULMUAR POLICINE , KJO PARTI VERTETE NE ZGJEDHEJE DO KISHTE PATUR SHUME SIMPATI DHE DO TE ISHTE VOTUAR SHUME MA SHUME SE HERAT TJERA, DUKE MARE PARASYSH FAMILJEN HARADINAJ PER KONTRIBUT KOMBTAR QE KAN DHENE GJATE LUFTES, POR NE PAQE JAN DUKE E HUMBUR GJITHE RESPEKTIN DHE AUTORITETIN , ME KURFARE CMIMI , RAMUSHI NUK ESHTE DASHTE ME IU BASHKANGJITE VV-SE DEFINITIVISHT , CKA TASH … VESHTIRE SE KTHEHET AUTORITETI NE POPULL, ME KEQARDHEJE SIDOMOS PER AAK-NE

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...