Published On: 25 Mars, 2016

Opozita anulon konferencën e paraparë për medie në ora 14:00

Edhe pse ishte paralajmëruar një konferencë e përbashkët për medie e liderëve të tri partive opozitare, ajo është anuluar. Lajmi është konfirmuar nga zëdhënësi i Lëvizjes Vetëvendosje, frashër Krasniqi, përmes një SMS të shkurtër telefonik.

“Të nderuar, konferenca e paraparë për ora 14 para teatrit, anulohet. Ju kërkoj falje për këtë dhe ju njoftoj për zhvillime të reja”, thuhet në SMS dërguar gazetarëve, ku nuk jepen detajet tjera.

Partitë opozitare tash e sa kohë kanë filluar të kenë mospajtime ndërmjet tyre. Ishte sidomos sekretari i VV-së, Dardan Molliqaj, ai i cili e kishte akuzuar kreun e AAK-së, Ramush Haradinaj për largim nga Kuvendi pa u konsultuar fare me opozitën e bashkuar.

Ndërkohë, për nesër është paralajmëruar protestë gjithëpopullore nga ana e opozitës./ Gazeta Blic

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...