Published On: 20 Janar, 2016

Opel shfaq modelin e ri të Astra Sports Tourer [FOTO]

  • Në fotot e publikuara nga Opel shihet Astra e re Sports Tourer e cila i nënshtrohet testimeve ekstreme para fillimit të prodhimit në masë.

Testimet e këtij modeli po kryhen në International Technical Development Center (ITDC) qendër kjo të cilën Opel e përdorë për të zhvilluar dhe testuar modelet e reja nga kjo markë, transmeton Express. Në këtë qendër mund të simulohen temperatura të ngjashme me ato në Sahara ku temperaturat arrijnë 60 gradë Celsius apo simulimi i ambienteve ekstreme të ftohta ku temperaturat arrijnë -40 gradë Celsius.

Në këtë model pritet të reduktohen zhurmat falë materialeve të cilat janë përdorur në këtë model.

 
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...