Published On: 21 Mars, 2016

Oficeri denoncon “skandalet” e seksit në Policinë e Matit

  • Një oficer policie, pjesë e komisariatit të Matit, denoncon kolegët e tij si të pamoralshëm. Prej katër vitesh ai u dërgonte mesazhe telefonike autoriteteve më të larta të Policisë së Shtetit.

Hetimi ka nisur për të vënë para përgjegjësisë personin që tronditi policinë. Kryefjala e SMS-ve kishte lidhje me moralin e burrave dhe grave që punojn ënë rradhët e Policisë, në Komisariatin e Matit.

Në të shumtën e rateve oficeri meinicialet B.Zh. shkruante se “X” zyrtar po punonjës policie ka lidhje me “Y” punonjës të këtij institucioni kaqë të rëndësishëm. Gjatë gjithë kësaj kohe ai dërgonte SMS për shefat ekomisariateve.

Policia po hetnte për të gjetur auotin, ndërkohë që numri i telefonit, i paregjistruar, ishte gjetur.

“Shefi L.A flirton me punonjësen..” ishte njëri nga sms që B. Xh i dërgon ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...