Published On: 21 Shkurt, 2016

“Ofendimi i Mustafës nuk është gafë” (VIDEO)

Rikthimi i kryeministrit Isa Mustafa në Facebook, pas një pauze, përsëri po ngjall debat.

I pari i qeverisë të shtunën në këtë status, duke komentuar peticionin për largimin e ambasadorit Amerikan Greg Delawie, preku një grup të grave, kur shkroi “se disa prej tyre kishin kullotur të gjitha foncadionet nga përendemi”.

Reagimet ishin të ashpra. U rritën edhe më shumë kur ai ndryshoi këtë pjesë të shkrimit të tij.

E kjo gjuhë e kryeministrit sipas aktivistes së shoqërisë civile, Argjentina Grazhdani, është për keqardhje, dhe shembull i keq për të rinjtë nga një akademik,njofton K

Sipas saj, ky qëndrim i kryeministrit, i cili më pas u ndryshua tregon pa pjekuri dhe se sa impulsiv është ai.

Ndërsa sociolog’ja Sibel Halimi, po thotë se nuk është hera e parë që politikanët po i përdorin gratë kur ka kriza në vend.

Bile ajo postimin e kryeministrit nuk po e sheh si rastësi.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...