Published On: 8 Nëntor, 2016

O’Connell u bën thirrje autoriteteve kosovare të hetojnë sa më shpejtë vdekjen e Astritit

Për vdekjen e ish aktivistit të Lëvizjes Vetëvendosje në burgun e Prizrenit, Astrit Deharit, ka shkruar edhe ambasadori britanik në Kosovë, Ruariri O’Connell.

Ai u ka shprehur ngushëllime familjarëve dhe miqve për vdekjen e Astritit.
“Shpreh keqardhjen time dhe të atyre nga Qeveria ime, për familjen dhe shokët që humbën Astrit Deharin.
Ne i bëjmë thirrje autoriteteve të Kosovës për të siguruar se ka një hetim të shpejtë dhe transparent në rrethanat e vdekjes së tij”, ka shkruar në Facebook, O’Connell.
A 5
Loading...
 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Kristina says:

    Shume i respektuari z.ambasador i nje shteti mik te shqiptareve ! Eshte dashte te ndermerrni edhe ju masa qe tek e verteta mbi vdekjen e dhunshme te studentit te mjekesise, aktivistit te nje partije opozitare ne KS, e cila shpesh ka reflektuar origjinalitet kombetar dhe me pak servilizem ndaj nderkombetareve jo te sinqert. Ju ende nuk e dini se ketu pak kush i perjeton vuajtjet e njeri-tjetrit ! Po ti perjetonim vuajtjet e njeri-tjetrit nuk do te benin nga 2-3 dasmea per nje feste banale siq eshte synetija e djemve! Pas lufte ata qe nuk kishin perjetuar asgje nga tmerret e luftes vetem festonin per qeshtje kjrejtesisht te pa vlere. Do te kyqem ne rastin konkret vdekja e dhunshme e studentit te shkelyer te ndjerit Astrit Dehari me paturpesine me te madhe individet promovojne veten e tyre ne kte fatkeqesi si Syle Hoxha gjoja melaqe ,duke e aktivizuar vendasin e tij Metush Birajn nje prokuror i dobet ne nje ane ,drejtori i policise deklarohet si i menqur duke e leshuar verzionin e tij mbi gjoja medikamentet e shqrytezuara nga i ndjeri Astrit madje edhe nga ekipi i “pavarur i mjekeve dhe mjekja e VV nga nje alergologe promovohet si vezhguese ne ekipin ekspertues mjekoligjor duke lene anash shume mjek ligjor me prevoje mbi 25 vjeqare ! Tanime partite politike po promovohen vetem si kompani biznesore duke angazhuar vetem militant e vet si ne rastin konkret alergologen e dalur nga “universitetit Rezonanca” por qe kishte fituar eksprience duke shetitur nper bote! Ne infromaten e shpejte mbi rrezultatin e autopsise ka qen dashte te ipet se pershkruari gjendja e kockave hyoide (os hyideum) te pjeses se siperme te qafes. Nese kjo gje ka “shpetuar” pa u pershkruar dilemat ekspertuese shtohen !

    Përgjigjiuni
    Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...