Published On: 23 Shkurt, 2016

O’Connell: Krenar që Jahjaga shpëbleu Elizabeth Gowing

Ambasadori i Britanisë së Madhe, Ruairi O’Connell, përmes një statusi në llogarinë e tij në Facebook, i ka uruar të gjithë ata që janë shpërblyer nga Presidentja, Atifete Jahjaga.

Ai ka thënë se është krenar se në mesin e tyre është edhe një mikeshë e tij britanike, Elizabeth Gowing.

Më poshtë mund ta lexoni statusin e plotë të O’Connell:

“Dëshiroj që personalisht të uroj të gjithë, si individët ashtu edhe organizatat, të cilat në tetë vjetorin e pavarësisë së Kosovës, janë shpërblyer nga Presidentja e Kosovës, për kontributin e dhënë për Kosovën. Ne jemi krenarë që në mesin e tyre është një shtetase britanike, dhe një mikeshë shumë e dashur e imja, Elizabeth Gowing, e cila ka marrë medaljen ‘Nënë Tereza’ për punën e jashtëzakonshme humanitare që ka bërë në Kosovë.

Ajo ka punuar palodhshëm për përmirësimin e jetës së komuniteteve më të neglizhuara të Kosovës.

Ajo ka bërë kampanja në mënyrë që të arrijë që të gjithë të kenë qasje në të drejtën e tyre, të garantuar me Kushtetutë, në edukim. Ajo na ka treguar se si një individ, duke punuar me të tjerët, mund të bëjë ndryshime të hatashme”, ka shkruar O’Connell.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...