Published On: 2 Shkurt, 2016

OBSH: Zika po merr hov!

  • Margaret Chan, udhëheqëse e Organizatës Botërore të Shëndetësisë Shpërndaje
  • Organizata Botërore e Shëndetësisë, përhapjen e virusit Zika në Amerikën Qendrore dhe në Amerikën e Jugut, e ka shpallur urgjencë ndërkombëtare.

Vendimi është rekomanduar nga një komision i ekspertëve të pavarur dhe është shpallur nga agjencia e OKB-së më 1 shkurt, në kohën kur lindja e fëmijëve me defekte në kokë, është përhapur me shpejtësi të madhe në Brazil.

Margaret Chan, udhëheqëse e OBSH-së, ka paralajmëruar më 28 shkurt se virusi Zika është “përhapur vrullshëm”.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...