Published On: 27 Mars, 2016

Oborri mbretëror njofton: Princi Leka dhe Elia Zaharia martohen me 8 tetor

  • Princ Leka dhe Elia Zaharia më në fund do të kurorëzojnë në martesë dashurinë e tyre, dhe për këtë kanë një datë.

Familja Mbretërore Shqiptare ka njoftuar zyrtarisht se çifti do të martohet më 8 tetor të këtij viti.

Familja Mbretërore Shqiptare ka kënaqësinë e veçantë të njoftojë mbarë Kombin Shqiptar se Naltësia e Tij Princ Leka II ka shpallur ditën e martesës së Tij me Znj. Elia Zaharia me datë 8 tetor 2016, në Tiranë”, thotë në deklaratën zyrtare Oborri Mbretëror. Elia Zaharia është vajza e aktores së njohur shqiptare Yllka Mujo e nderuar me titullin “Mjeshtre e Madhe”, ndërsa babai i saj Gjergj Zaharia punon prej mëse 35-vjetësh në arsim. Elia dhe vëllai i saj Amosi kanë ndjekur rrugën e nënës së tyre në fushën e regjizurës kinematografike.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...