Published On: 8 Maj, 2016
Bota |

Obama: Thoni nënave se i doni (Foto)

Presidenti i SHBA’së, Barack Obama duke postuar dy fotografi të ndryshme në facebook u ka uruar të gjitha nënave ditën e tyre. Obama ka postuar një fotografi ku ai shihet si fëmijë së bashku me nënën e tij dhe tjetrën ku ai është së bashku me bashkëshorten dhe dy vajzat, transmeton zeri.info.

Presidenti i SHBA-ve ka falënderuar nënën e tij duke thënë se gjithmonë do t’i jetë mirënjohës që i ka instaluar sensin se ai mund të bëhet gjithçka që dëshiron nëse punon në atë drejtim.

“Të gjitha nënave urime dita juaj. Unë gjithmonë do t’i jem mirënjohës nënës time që më ka instaluar në kokë sensin se mund të bëhem gjithçka që dëshiroi nëse punoj për atë gjë, madje edhe të bëhem president i SHBA-ve. Puna e mirë më fëmijët tanë është gjëja më e rëndësishme që mund të ekzistoj.

Për këtë arsye dua që të marrë pak kohë shtesë që të falënderoj Michellin dhe nënën e saj për mënyrën e jashtëzakonshme dhe jo egoiste për t’i rritur, kujdesur dhe dashur vajzat tona. Jam me fat që jetoj i rrethuar me femra kaq të jashtëzakonshme. Kushdo që është ai person në jetën tuaj, sigurohuni që t’i thoni faleminderit. Dhe të sigurohemi që të tregojmë këtë falënderim dhe vlerësim gjatë gjithë vitit. Pasi që askush nuk meriton më shumë këtë se nënat tona”, ka përfunduar presidenti Obama./Zeri/
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...