Published On: 6 Tetor, 2016
Bota |

Obama shpall gjendjen e jashtëzakonshme në Florida

Presidenti amerikan Barack Obama ka shpallur sot gjendjen e jashtëzakonshme në Florida që po i afrohet uragani “Matthew”, bën të ditur Shtëpia e Bardhë.

Kjo i mundëson Ministrisë për Sigurinë Kombëtare dhe Agjencisë Federale për menaxhimin e gjendjeve të jashtëzakonshme të koordinojnë aksionet e ndihmës dhe shpëtimit për pasojat e uraganit të kategorisë 4, transmeton Reuters.

Autoritetet amerikane të shteteve Florida kanë urdhëruar evakuimin e së paku dy milionë njerëzve për shkak të rrezikut të këtij uragani që ka përfshirë Karaibet nga i cili kanë vdekur 140 njerëz.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...