Published On: 14 Prill, 2016
Bota |

Obama: ISIS’i është duke u mbrojtur, ne jemi në sulm

  • Presidenti i SHBA-ve Barack Obama ka deklaruar për përparime në luftën e udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara kundër militantëve islamikë, pavarësisht trazirave politike në Irak dhe rifillimit të dhunës në Siri.

Në një vizitë në selinë e CIA-s, Obama tha se muajt e fundit kanë qenë të këqij për ISIS-in.

“Sot, në Siri dhe në Irak, ISIS është në mbrojtje. Koalicioni ynë, prej 66-anëtarësh, duke përfshirë partnerët arabë, është në sulm. (…) Ne vazhdimisht po vrasim udhëheqësit e tyre, komandantët e tyre dhe komplotistët e sulmeve terroriste”, ka thënë Obama.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...