Published On: 14 Prill, 2016
Bota |

Obama injoron Ramën, vetëm 5 minuta me Joe Biden

Edhe pse qeveria dhe mediat pranë saj e kanë reklamuar së shumti kohët e fundit një takim zyrtar mes kryeministrit Edi Rama dhe presidentit amerikan Barack Obama ja ku vjen konfirmimi zyrtar nga Washingtoni se nuk do të ketë dicka të tillë, raporton Opozita.com.

Sipas axhendës së publikuar nga Shtëpia e Bardhë, kryeministri Rama do të ketë takim zyrtar vetëm me zv/presidentin Joe Biden, takim i cili do te zgjasë vetëm 5 minuta.

Ky është edhe kulmi i vizitës së Kryeministrit Edi Rama në Washington, ndërsa prej disa ditësh ai madje edhe dje në takimin e Këshillit të Atlantikut të Veriut, ai ishte i sigurtë që sot do të takohej me Presindetin e SHBA-ve , Barack Obama.

 Ja axhenda në anglisht:

10:00 AM The President and Vice President receive the Presidential Daily Briefing Oval Office Closed Press

11:35 AM The President and the Vice President welcome the Wounded Warrior Ride to help raise awareness of our nation’s heroes who battle the physical and psychological damages of war South Lawn Open Press

11:50 AM The Vice President will hold a bilateral meeting with Prime Minister Edi Rama of Albania The Roosevelt Room Pool Spray at the Bottom

3:15 PM The Vice President will deliver remarks at the White House It’s On Us Champions of Change event South Court Auditorium Open Press

5:30 PM The Vice President will hold a meeting with European Commission President Jean-Claude Juncker The White House Closed Press

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...