Published On: 15 Prill, 2016

Obama i tregoi Ramës fatin e kujt do ta ketë

Gjate vizites se tij ne SHBA kryeministri i Shqiperise Edi Rama ka shpenzuar mijera dollare te taksapaguesve shqiptare per te mundesuar nje shtrengim duarsh me presidentin ne largim te SHBA-ve Barack Obama me qellim shkrepjen e nje fotoje dhe reklamimit ne mediat qe ai zoteron se SHBA mbeshtet reformat e qeverise se tij, shkruan Opozita.com.

Por ne fakt, Obama, ashtu sic jane shprehur edhe me heret zyrtare te Washingtonit, “i dhane duart” Rames, duke i treguar se koha e tij mbaroi, ashtu sic i thane Ilir Beqjas ne “Zerin e Amerikes”.

Amerikanet e kane kuptuar se koha e Rames ka marre fund dhe se shqiptaret nuk genjehen me nje foto ne Facebook apo Twitter.

Pak muaj me pare edhe ish-kryeministri i Maqedonise e reklamoi me te madhe viziten ne Shtepine e Bardhe, por disa jave me pas u detyrua te linte qeverisjen. Edhe Rama fatin e tij do kete…

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. ilir thartor thotë:

    o rampalla

    Përgjigjiuni
    Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...