Published On: 14 Qershor, 2016

O Xhavit Haliti, ogurzi ishte kthimi i klanit tuaj nga azili!

 

Njeriu më i përfolur për krim të organizuar, si figura gri më e rrezikshme në Kosovë dhe njëri nga njerëzit më përgjegjës për katandisjen e vendit, paska lëshuar alarmin për rrezikun e kolonizimit të veriut nga serbët.
Madje, shih ti paradoksalisht me funksionin, nënkryetar Kuvendi, nënkryetar partie, i krahasueshëm për nga fuqia me Hashim Thaçin dhe Kadri Veselin, alarmin e jep në media, jo në institucione, se veriu i vendit po spastrohet nga shqiptarët dhe se në një mënyrë po shkon drejt ndarjes.
“Unë jam shumë i bindur që ka plane ogurzeza për veriun e Kosovës. S’po them më shumë, por ka plane që duhet t’u digjeshin në dorë atyre që i kanë bërë, por që t’u digjen planet në dorë duhen argumente, duhen të dhënat dhe duhet veprim”, ka deklaruar për media Haliti.

Por, derisa e bën këtë alarm, ai thotë se ndërtimi i “Luginës së Diellit” është parashikuar me Pakon e Ahtisarit. Pra teksa jep alarmin, ai edhe mbron kolonizimin. Pra, kjo është ‘mjeshtëria’ e lojës së tij, e ndez opinionin dhe vet fshihet, tërhiqet në hije.
Se ka plane ogurzeza serbe nuk është asnjë risi. Risi do të ishte nëse Xhavit Haliti, na dëshmon se pjesë e këtyre skenareve është Hashim Thaçi, Kadri Veseli, dhe madje vetë ai.
Për planet serbe për spastrim, kemi shkruar dhe dhënë alarmin gjithëherë, por po ky Xhavit ka heshtur duke vazhduar tregtitë ilegale me miqtë e tij, dhe duke hëngër koka njerëzish.
Xhavit Halimit psh, është mirë me rrëfye sa më parë pse dhe kush e vrau deputetin e zgjedhur Elvis Pista, dhe nëse për moszbulimin e këtyre krimeve, dikush është në gjendje jo vetëm ta sapstrojë veriun, por edhe t’ia fal Serbisë, sikurse Malit të Zi, jo tetëmijë e dyqind e tridhjetë hektarë tokë, por dhjetëmijë, e njëzet mijë, vetëm që dosja e tij të mos zbardhet.
Dosja juaj, z.Xhavit, nuk është duke u pastruar, por duke u n’trashur dhe duke u bërë zi e më zi.
Janë krimet e klanit tuaj, që e spastruan veriun etnikisht dhe ti tallesh tani me ne shqiptarët kur atje nuk kanë mbetur as një e dhjeta e atyre që ishin. Ti nuk fole dhe nuk flet asnjëherë për kthimin e mbi njëzetmijë shqiptarëve, që klani juaj, XHAVIT-HASHIM-KADRI, i dëbuat së bashku me serbët, Oliver Ivanoviqin, dhe për ta fshehur të vërtetën, ju e bëtë atë edhe deputet në Kuvendin e Kosovës, për ta përfaqësuar popullin shqiptarë, të gjithë xhelatët e tij.
Nafta, droga, armët, janë vetëm fraksione të krimeve tuaja, krahasuar me ato të vrasjes së njerëzve.
Që kur u ktheve ti nga azili me shokët e tuaj, si Azemin, Thaçin e Kadrinë, Kosova nuk pa më dritë, edhe shpresat ia vratë, duke i shtyrë ta braktisin Kosovën më shumë se dy qind mijë veta, në dy vitet e ekzodit të ri. Dhe Kosova pas shtatëmbëdhjetë vjetësh në liri, ka më pak shqiptarë se që ishim para lufte. Të gjithë ata ikën nga ti dhe prej jush! SHQIPTARI.EU

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...