Published On: 14 Qershor, 2016

O Xhavit Haliti, ogurzi ishte kthimi i klanit tuaj nga azili!

Njeriu më i përfolur për krim të organizuar, si figura gri më e rrezikshme në Kosovë dhe njëri nga njerëzit më përgjegjës për katandisjen e vendit, paska lëshuar alarmin për rrezikun e kolonizimit të veriut nga serbët.
Madje, shih ti paradoksalisht me funksionin, nënkryetar Kuvendi, nënkryetar partie, i krahasueshëm për nga fuqia me Hashim Thaçin dhe Kadri Veselin, alarmin e jep në media, jo në institucione, se veriu i vendit po spastrohet nga shqiptarët dhe se në një mënyrë po shkon drejt ndarjes.
“Unë jam shumë i bindur që ka plane ogurzeza për veriun e Kosovës. S’po them më shumë, por ka plane që duhet t’u digjeshin në dorë atyre që i kanë bërë, por që t’u digjen planet në dorë duhen argumente, duhen të dhënat dhe duhet veprim”, ka deklaruar për media Haliti.

Por, derisa e bën këtë alarm, ai thotë se ndërtimi i “Luginës së Diellit” është parashikuar me Pakon e Ahtisarit. Pra teksa jep alarmin, ai edhe mbron kolonizimin. Pra, kjo është ‘mjeshtëria’ e lojës së tij, e ndez opinionin dhe vet fshihet, tërhiqet në hije.
Se ka plane ogurzeza serbe nuk është asnjë risi. Risi do të ishte nëse Xhavit Haliti, na dëshmon se pjesë e këtyre skenareve është Hashim Thaçi, Kadri Veseli, dhe madje vetë ai.
Për planet serbe për spastrim, kemi shkruar dhe dhënë alarmin gjithëherë, por po ky Xhavit ka heshtur duke vazhduar tregtitë ilegale me miqtë e tij, dhe duke hëngër koka njerëzish.
Xhavit Halimit psh, është mirë me rrëfye sa më parë pse dhe kush e vrau deputetin e zgjedhur Elvis Pista, dhe nëse për moszbulimin e këtyre krimeve, dikush është në gjendje jo vetëm ta sapstrojë veriun, por edhe t’ia fal Serbisë, sikurse Malit të Zi, jo tetëmijë e dyqind e tridhjetë hektarë tokë, por dhjetëmijë, e njëzet mijë, vetëm që dosja e tij të mos zbardhet.
Dosja juaj, z.Xhavit, nuk është duke u pastruar, por duke u n’trashur dhe duke u bërë zi e më zi.
Janë krimet e klanit tuaj, që e spastruan veriun etnikisht dhe ti tallesh tani me ne shqiptarët kur atje nuk kanë mbetur as një e dhjeta e atyre që ishin. Ti nuk fole dhe nuk flet asnjëherë për kthimin e mbi njëzetmijë shqiptarëve, që klani juaj, XHAVIT-HASHIM-KADRI, i dëbuat së bashku me serbët, Oliver Ivanoviqin, dhe për ta fshehur të vërtetën, ju e bëtë atë edhe deputet në Kuvendin e Kosovës, për ta përfaqësuar popullin shqiptarë, të gjithë xhelatët e tij.
Nafta, droga, armët, janë vetëm fraksione të krimeve tuaja, krahasuar me ato të vrasjes së njerëzve.
Që kur u ktheve ti nga azili me shokët e tuaj, si Azemin, Thaçin e Kadrinë, Kosova nuk pa më dritë, edhe shpresat ia vratë, duke i shtyrë ta braktisin Kosovën më shumë se dy qind mijë veta, në dy vitet e ekzodit të ri. Dhe Kosova pas shtatëmbëdhjetë vjetësh në liri, ka më pak shqiptarë se që ishim para lufte. Të gjithë ata ikën nga ti dhe prej jush! SHQIPTARI.EU

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. po xhavit haliti asnje her ska qen bur gjithnji e kan thir ne zvicer pena qe don me than me drog me pianis me perlytan por ne kemi me skuq edhe ma teper se qe qenka skuqur dmth qe ska ku shkon pa e shk at familje te vet se ai asht shpifs shpiun i shitur te ai as njeri sidomos gyrbetqar nuk ka besim tek ai se asht shum zemer kelbur por ta masi i paguan gyrbetqaret kafe pije etjer asht i mir ndoshta per ta deri sa i paguan kur si paguan mo i pari nmet asht ai se e meriton ai asht ne gjendje me shit vllaun thmin prindet per para un spo di pse mereni me ksi baraba perlytana keta hajdut ndoshta kan para por jet skan pa bodygarda dmth as te gruja vet nuk guzn te hin se e kan mizen nder kapuq per ket arsye por n e di qe gjith jeten asnjeri nuk mund te fshifen as grabovci thaqi veseli m sh e shum tjer

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)
 2. Çfarë Nostradamusi Xhavit Haliti!?

  Veriu i Kosovës paska thënë qenka në rrezik, sepse « paska plan ugurzi nga Serbia ». Jo aspak nuk është ne rrezik. A di pse Xhavit !? Sepse, nëse Kosova s’ka burra, mjafton të paguhen mirë dy efektiva nga Shqipëria dhe « Luginen e Diellit » e bëjnë luginë pa hënë. A të kujtohen Xhavit se në Kohën e Millosheviqit, Guerilja e Salih Çekajt i ka pas « shkapërderdhur » disa shtepiat të kolonistëve serbë në Junik. A di ata serbët që donin t’i sjellin nga Knini që kroatët me operacioni « Olluja » i patën çmendur ? Të kujtohet sigurisht, sepse keni pas lëshuar edhe një komunikatë se UÇK-ja jote (e rendësisë së veçantë) i ka bërë këto heroizma. Madje ke pas lëshuar komunikatë edhe për kafe Çakorin në Deçan kur 6 policë të Millosheviqit i patën larë me gjakun e tyre muret deri në plafon.
  Xhaviti dhe kllapa e tij, sa kenë ndejt në hije, njerëzit kanë menduar që vërtetë janë duke bërë punë të mëdha. Dhe punët e mëdha në vjedhjen e shtetit dhe të Diaspores me lloj-lloj fondesh po shfaqen çdo ditë. Edhe do ditë dhe nisin e shfaqen edhe vrasjet e shqiptarëve të vrarë pas shpine e në prita.
  Megjithatë, mirë qenka puna Xhaviti (« përfaqësuesi i CIA-s për Balkanin ») paska vendosur ta çlrojë Kosovën nga vetëvetja dhe miqtë e vet. Plani i Serbisë nuk aspak më ugurzi se i Xhavitit, i cili sikur të kishte mundësi do ta kallte Kosovën edhe njëherë, sikur ne vitin 2004. Madje, kjo punë i duhet më shumë se kurrë, pasi Specialja po troket në derë.
  Mitrivicen e keni ndarë vetë kur ende s’ka pasur plan të Ahtisarit. Ekziston edhe filmimi …

  https://www.youtube.com/watch?v=v25XxcyzO4M

  A ka më plan ugurzi se sa e këtij që po flet !? A e njeh këtë njeri o Xhavit ? Nëse s’e njeh pyete Kadri Veselin ose shko deri në Dyz e pyete Azem Sylen.
  Xhavit Haliti, veç shqiptarët e Kosovës ju durojnë e nuk çohen në këmbë dhe para se të shkojnë në Mitrovicë, ty dhe kllapen tënde t’iu ngrehin zvarrë rrugëve të Prishtinës.
  Dhe, merru ti me krimet tua se dije që ka kush të mendojë për Kosovën.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(10) Nuk Pelqej(1)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...