Published On: 14 Janar, 2016

O tash o kurrë, kundër absolutizmit hashimian, ose heshtni përgjithmonë!

Diana Rexhepi

Nëse ju, shtetasit e Kosovës pranoni që politikanët, e në këtë rast Hashim Thaçi, t’ju imponoj absolutizmin personal sipas asaj historie që e deklaroi mbreti i Francës Louis XIV, parlamentarëve parisien, me 13.pril 1655, “L’ÉTAT, C’EST MOI – SHTETI JAM UNË”, atëherë mos i jepni më të drejtë vetes të deklaroni që në shtetin e juaj, Kosovën, është parlamentarizmi dhe/apo demokracia. Ja tash ja kurrë, mos e pranoni këtë model, ja heshtni përgjithmonë. (Shqiptari.eu)

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...