Published On: 3 Janar, 2016

O ‘Stupca’ jeni të sëmurë prej mendve, urrejtja juaj është patologjike

Stupcat, me ‘bismilah’!

stupcave

Shkruan: Kimete Berisha

E përsëris: Veç Serbia dhe krimineli Sllobodan Millosheviç ua kalon Stupcave dhe Grupit Koha, në luftë të përgjakshme dhe propagandë të tmerrshme kundër Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Aleaten e NATO-s, UÇK-në e portretizojnë si kriminale, si primitive, katundare, si një grup paramilitar, që edhe gjatë luftës e kanë vrarë njëri-tjetrin për petulla.

Jeni të sëmurë prej mendve, urrejtja juaj është patologjike. Nuk doni ta merrni parasysh faktin se UÇK u demilitarizua më 21 Qershor 1999, prandaj, ata ushtarë që pas këtij viti kanë keqpërdorur dhe kanë bërë krime, ata e kanë bërë atë punë në emrin e tyre, e jo të UÇK-së.

Edhe nëse gjatë luftës ka ndodhur ndonjë krim, ky nuk është lajm, sepse s’ka ushtri në botë që nuk u ndodh ndonjë skandal, që duhet të dënohet ashpër.

Në Hollywood, artistët marrin leje nga Pentagoni kur vjen puna për ta portretizuar Ushtrinë Amerikane, apo për të përdorur në filma armë e tankse në emrin e tyre, e ju mjerana luani e talleni
me UÇK-në si me një grup palaçosh.

Edhe hiçne plisin Stupcat e dreqit kur e portretizoni shqiptarin e poshtër, huazojani Vetonit sheshirat e Brezhnjevit, mos e përqeshni shqiptarin me plis, po talluni ju me mikroborgjezinë që u pasuruan pa punuar kurrë gjë në jetën e tyre, në shpinë të UNDP-së.

Edhe, mos ja nisni kishe rastësisht, pavetëdije, me ‘bismilah’ kur bëni skeç me policë shqiptarë, të cilët i portretizoni si hajna dhe si budallenj, si në atë skeçin kur e fusni kartelën në bankomat ‘me bismilah’.

Dikush këtu po e tymos, si kokaina e Eric Clapton.

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. Trimi thotë:

  Ti Kimete, ma mirë mos e …… mbiemrin Berisha, se qenke servile e vërtetë.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(1)
 2. mali thotë:

  Nese dikush tymos ne Kosoven e tymosyr nga Politikanet dhe komandantet e imponuar,kete radhe jeni be pjese e tyre edhe ju Zoja Kimete Berisha,me kete shkrim jeni be njete si shtypi komuniste, qe tymoste mendjet e Shqiptareve.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(4) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...