Published On: 1 Tetor, 2016

O Nehat trimi, çka lype me ra nëpër Serbi? A n’besë të Hashimit e Editës shkove?!

 

Naim Miftari

O Nehat bashkëluftëtari ti si ish ushtar i lirisë, e alamet komandanti sot, po çka lype me i ra nëpër Serbi?! O Nehat zeza si lejove me të lidh Serbia si qenin a mos i besove fjalëve të Hashim Thaçit e Edita Tahirit a (të kanë rrejt o Nahat)!

Nuk ka besë me Serbi o Nehat luftëtari, s’ka pat besë kurrë, pasi Serbia gjatë tërë historisë së njerëzimit gjithnjë na kanë vra, e na kanë pre në fjalë e besë o Nahat trimi.

 
Displaying 3 Comments
Have Your Say
 1. Edhe Serbi njelloj si SALI MALOK BERISHA.U premtoi shqiptareve pronat e legalizimet
  e mbasi i vodhen mir e mire e la popullin me gisht ne goje.Ato qe nuk i dhane dollar ua prishi
  pronat e ndertimet.Keshtu edhe tropojani qe ka lindur prane serbit.Biles para disa ditesh
  nje ish kapo di Tirana me tha se sala qenka kopili i nie serbi.Dhe ju te tjeret akoheni per
  ata qe jane ne shtepine e vet.E shikoni historian e plehrave,Sala e filloi i pari trgetine e
  qelbur.Kur e ke serbin ne konak te pervelon si kaçamak.E kur e ke kojshi mos i shko ne shpi.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(2)
 2. fery thotë:

  Shume shpejt do te dele ne shesh ky arrestim artificial serb Naim .Do te dele ne shesh prapavija e arrestimit te z.Nehat Thaci dhe cka boni Nehat trimi pse u arrestua .Tashe ne Bruksel , ne Londer e Vashington do te diskutohet gjere e gjate per ligjin e KOS -it jugosllav ( sherbimi sekret ushtarak ) per arrestimin e cdokujt nese dikush si pelqen Serbise.Ligjin serbia e trashigoi nga ish jugosllavia dhe tash e 25 vite arreston dhe leshon fletearreste nepermes interpolit kure te doje dhe per kend te doje.Edhe kryeministri i ardheshem kroat z .Andreja Plenkiviq e kishte paraqitur ne Bruksel shqetsesimin e tij serioz dhe ishte kercnuar se parlamenti kroat nuk do ta votoje pelqimin e pranimit te serbise ne BE per arsye te mbajtjes ne fuqi te ketij ligji hibrid dhe idiotesk serb te cilin serbija refuzon me vite ta c fucizoje .Dhe demi qe serbija e ka shkaktuar vehtes eshte shumfish me i madh qe dobia qe mund te kshte pase me rastin e hapjes se kapitujve 23 dhe 24 ku bejne pjese edhe ligjet diskriminuese komuniste serboslave.
  Kurse z.Nehat Thaqi vetem sa ka ra viktime e nji preteksti te flliqur serb si sastifikacion per heqjen e ketij ligji para opinionit serb

  Përgjigjiuni
  Pelqej(3) Nuk Pelqej(1)
  • lulzim osmani thotë:

   nuk po e njoh kete zotrin e arrestuar. po si nje personel i rangut te lart ne hierarkin e shtetit te kosoves pse nuk ka udhtuar me aeroplan per beograd po ka shkuar ne nish?

   Përgjigjiuni
   Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...