Published On: 3 Gusht, 2017

O kurva, po digjet atdheu! E bashkë do digjen godina e parlamentit, e presidencës, e qeverisë…

Shkruan: Bledi Mane

Tym e flake anembane Shqiperise por intelektualet kokemedhenj po debatojne per Vojsaven, plaken e Skenderbeut sepse Mustafa Nano nga Skrapari ka bere nje kerkim akademik dhe e zbuloi se zonja Kastrioti qenka serbe me origjine.
Po shkrumbohet Veri-Jug Shqiperia por ministrat dhe politikanet majtas-djathtas po dremisin te shezlongu buze detit.
Male e pyje po zhurriten nga zjarrvenia e qellimshme por asnje bisnesmen e asnje korporate nuk po kontribuon edhe sikur modestisht me mjete dhe infrastrukture…
Shqiperia eshte perfshire nga flaket e po zhduket flore e faune, po shkaterrohet gjithcka dhe gjuhet e zjarrit dale ngadale po na pervelojne edhe te nesermen.
Po digjet pema, lendina, kodra, lulet, gruri, burimet, kafshet dhe radha do u vi edhe pronave tuaja, parave tuaja, pislleqeve tuaja, makinave tuaja, shtepive tuaja.
Po digjet atdheu e bashke me atdheun do digjet godina e parlamentit, e presidences, e qeverise, e opozites, ambasadat, atletet adidas, redaksite e lajmeve, librat, shkollat, stadiumet, diskotekat, motelet, studiot e televizioneve.
Do u digjen grate, femijet, dashnoret, bankat ku keni parate.
Do u digjet silikoni ne cica e ne bythe ndaj kontribuoni ne cdo lloj menyre te parandaloni ose te shuani flaket ooooo kurvaaaaa!
Do mbeteni pa atdhe o kurva e nese ikni ne vend tjeter ju e dini qe nuk ua var njeri andej ndaj shpetoni atdheut oooo kurva.
I keni shume borxhe Shqiperise se e vidhni dhe e rripni cdo dite ndaj hidhni nje kove uje se e keni detyrim primar.
Oooo kurva, Atdheu nuk eshte bordello ku palloheni, merrni leket dhe ikni. Atdheu eshte vendi ku u lindet e u rritet, ku u arsimuat e ku u shkalluat, ku vodhet dhe perlate gjithcka, ku cdo dite dhisni dhe do vdisni nje dite.
Nxitoni kurva sa nuk eshte vone!

A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...