Published On: 10 Shtator, 2016

O komandantë, nëse keni luftuar për pasuri dhe plaçkë ikni, shkoni atje ku atdheu blihet me para

Ju komandantë të mjerë që Kosovës dhe shqiptarëve i sollët, vetëm fatkeqësi, dhe vetes jetë hedoniste, duke na dorëzuar në duar të Serbisë fatin tonë, duke shkatërruar idealin e shqiptarisë dhe duke e gërryer çdo ditë shtetin dhe sovranitetin e pa arritur kurrë, nëse keni luftuar për pasuri dhe plaçkë ikni, shkoni atje ku atdheu blihet me para. Këtu po ju sjellin një ide gjeniale që sikur të jetë shkruar për komandantët tonë të luftës, që dolën mashtrues e tradhtarë.

“Nëse keni luftuar për këtë tokë që gjithë jetën të merrni para, atëherë tregoni sa kushton kjo dashuri që t’ju paguajmë, dhe merrni plaçkat e shkoni atje ku atdheu mund të blihet me para”, Gjeneral George Smith Patton. SHQIPTARI.EU

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. fery thotë:

    Qyshe me aprovimin e Kushtetutes se vitit 1974 serbia ka punuar intenzivisht ne regrutimin e shqiptareve duke i joshur ata me favore te ndryshme materiale dhe poste shtetrore te nivelit krahinor , republikan dhe federativ.Regrutimin me te madhe serbia e kishte realizuar nder shqiptaret e burgosur pase vitit 1981.Ata shqiptar qe nuke pranonin bashkpunim me regjimin serb , zakonisht rraheshin deri ne vdekje por edhe likuidoheshin fizikisht sikurse qe e dijme dhe kemi shume shembuj.Dhe , ata serbia i regrutoi dhe i pergaditi per kete dite…kure Kosova te pavarsohej ata shqiptar ose shqipfoles qe kishin pranuar diktatin serb , kishin per detyre te kryenin ato pune te cilat dikur i kishin kryer udbashet serb dhe qe sot me neke jane ne Kosove por , per fat te keqe ketu jane paseardhesit e tyre shqiptar, dikur te regrutuar nga regjimi serb.
    Ndryshe kjo gjendje e padurueshme sot e 17 vite ne Kosove , per fat te keqe , s ka se si ndryshe te spjegohet , Gjeneral i nderuar Gerge Smith Patton

    Përgjigjiuni
    Pelqej(13) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...