Published On: 11 Qershor, 2016

O Kadri Veseli vizat nuk hiqen pa arrestimin tënd apo të miqve tuaj nga Gjykata speciale (Video)

 

Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli, ish nshefi i SHIK-ut më në fund paska treguar se nuk ka heqje të vizave deri në fund të vitit. Në fakt, shtyrja e heqjes së vizave deri në fund të vitit, do të thotë se me shumë shanse ato nuk do të hiqen fare këtë vit dhe do të mund të shtyhen deri në pranverë.

Ka disa javë që është e qartë se heqja e vizave është shtyrë, por tani këtë e thotë Kadri Veseli për ta demantuar kryeministrin Isa Mustafa, që sipas tij vizat do të hiqen në vjeshtë, ani pse më parë kishte thënë se do të hiqeshin gjatë verës, më së largu në gusht, dhe për këtë janë deklaruar disa ministra të kabinetit Mustafa, dhe ka pasur shumë ovacione për heqjen e tyre.

Me këtë deklaratë Kadri Veseli tregoi se po i bën luftë të hapur Isa Mustafës, duke dëshmuar se ai është lojtari kryesor, pasi nuk është hera e parë që shpreh qëndrime si të ishte ai kryeministër apo president i vendit dhe jo spiker i Kuvendit.

Por, ajo që duam të theksojmë është se Kadri Veseli e tha një gjë të vërtetë për këtë proces, por nuk e tha gjysmën tjetër se pse nuk hiqen vizat.

Vizat nuk do të hiqen pa arrestimin e jo ‘peshqve’ të mëdhenj, por të kriminelëve të mëdhenj, si Kadri Veseli, Hashim Thaçi, Xhavit Haliti, dhe të tjerëve. Por, më së paku jo pa arrestimin e njërit prej treshes së famshme, që ka manipuluar dhe po vazhdon ta mbajë të okupuar fatin e Kosovës. SHQIPTARI.EU

 

K. Veseli

Loading...
 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. sidomos juve tre shpiunave e shpifsave shum shpejt dot ju vjen arestimi i veshtir ndoshta edhe pi diaspores e ty gjavit kqyr kur vjen ne zvicer ka po shkon mos e mer edhe vllaun ne qaf more peder more zemer kelbur mos te shofim me sy as ne dukagjin por as ne hotel se bone edhe niher te pam ne qat banjo kryt ta qesim o zemer prisht ti don ti tregosh popullit qe shkau paska te drejt me ju ndertu shpija e banesa shkijeve te kosoves thmit me ti shk kemi

  Përgjigjiuni
  Pelqej(5) Nuk Pelqej(0)
 2. haku thotë:

  O Shqiptar, nje gje te vetet nuk e ke thene:Treshja eshte ne funksione te zgjedhur ilegalisht-duke e shkelur me te kater kembet Kushtetuten.Me pare Kadri Veseli zgjidhet si Kryetar i Kuvendit duke ia marre te drejten Grupit Parlamentar per ta zgjedh ken ka dasht vete Grupi.Pastaj anomalia tjeter jasht cdo DREJTESIE eshte se PDK-se i takonte formimi i Qeverise, ashtu sic e parasheh Kushtetuta.Qeverine e formon tjeterkush.Dhe anomalia e trete:nga dy anomalite e para,si koalicion, zgjidhet Kryetari i Republikes.Kryetari i cili duhet ta mbroje Kushtetuten zgjidhet si Kryetar duke e perdhosur ate te cilen eshte dashur ta mbroje.Allah,allah. cdo gje eshte ne shitje.Pse jo, kure edhe KUVENDARET te cilet e prishen nje here nje Kuvend para ketij prap u zgjodhen si te tille PER TA PRISHUR PRAP.Hajt more…vet shkruaj e vet vulos.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...