Published On: 19 Shkurt, 2016

O Kadri Veseli rrëfe kush e vrau Xhemail Mustafën, Enver Malokun… (Video)

 

Kadri Veseli, kryetari i Kuvendit të Kosovs u mundua sot ti edukojë deputetët e opozitës se si duhet të sillen dhe se si duhet të dal vendi nga kriza. Më pas i lidhi këmb e duarsh, gjysmën e tyre dhe na tha ja mësimi i parë për demokracinë.

Herën tjetër, ju pret ajo që ju tha Hashimi, t’ju ngulin në ‘hunj’, jo druri, po në shkulma uji, shufra gome dhe deri në goditje fatale.

Meqë ai skenar dështoi, tani ju kthye një tjetri, i cili duket se ende nuk ka marrë formë.

Por, se është vet i përfshirë në tërë këtë tollovi nuk do mend më se ai është nëse jo kryeskenaristi gjithsesi, njëri nga më kryesorët. Së fundi, sonte tha se seanca do të vazhdonte të mërkurën. Tradicionalisht seancat e ndërprera kanë vazhduar të hënën, aq më tepër që tashmë deputetët e opozitës nëntë janë arrestuar dhe rreth 20 u është hequr e drejta për pjesëmarrje në seancë.

Ai sot madje bëri shumë pyetje retorike: “Unë kisha dashtë t’ju bëjnë pyetje, cili është opsioni, nuk po e di saktë cili është qëndrimi së pari për republikën e Kosovës, a e njohin ata republikën e Kosovës, cili është qëndrimi për flamurin e Kosovës, “A i njihni simbolet e Kosovës? A e njihni flamurin e Kosovës? A dëshironi Bashkim Kombëtar? A dëshironi që shteti i Kosovës të integrohet në Bashkimin Evropian dhe të ketë zhvillim ekonomik”?, ka pyetur ai.

Por, ne i kemi disa pyetje të tjera. Ju z.Veseli jeni akuzuar nga Nazim Bllaca për dhjetëra vrasje të kryera nga SHIK-u, jeni akuzuar për dhjetëra vrasje nga Murat Jashari, madje se ju jeni emëruar shef i SHIK-ut me bekimin e udhëheqësve të sigurimit serb.

Ju duhet të rrëfeni se kush e vrau Xhemail Mustafën, Enver Malokun, Ilir Konushevcin, Sadri Ramqajn, gazetarët Bekim Kastrati e Bardhyl Ajeti, Shefki Popova, Imer Imeri, e dhjetrëra e dhjetra të tjerë.

SHQIPTARI.EU

Ne asnjë moment kuvendi nuk do të jetë vendi në të cilën do të rrëzohet Qeveria e Republikës së Kosovës”, ka thënë Veseli.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...