Published On: 6 Maj, 2016

O Kadri përrallagjia, nuk bëhet Kosova Israel, duke ia rrëmbyer 70 % të pasurisë për dashnore e kënaqësi!

  • (Përrallat e Kadri Babaxhanit, përralla të tipit na ishte një plak e një plakë)!

 Naim Miftari

O Kadri (Babaxhani) ide shumë e mirë pas 17 vitesh.. me e largu interesin turk (sidomos fetar dhe ekonomik) nga Kosova, por Aeroportin, KEK-Kecin, Bashkësinë Islame të Kosovës… e shumë gjëra të tjera kush ja u dha Turqve në dorë?

Nëse nuk e dini o kryetari i parlamentit pyete veten në pasqyrë në çdo mëngjes, kur të shihni veten në pasqyrë të tualetit ose pyete presidentin, haverin tënd, Hashim Thaçin (vëllain e Erdoganit) kush na shndërroi shtetin tonë në çerdhe sulltanësh e të ISIS-ave, tulifar mjekroshëve.

Kur dihet botërisht mirë se populli jonë është populli më pro-perëndimor dhe pro-amerikan në botë, dhe mos harro populli dhe shteti Izraelit ndan mbi 70% bruto të prodhimit për me forcuar shtetin, ushtrinë, administratën dhe policin e Izraelit, jo si ju që ndani 70% me forcuar veten, dajtë e nipat, dashnoret, e familjarëve tuaj nëpër pozita dhe pushtet dhe mafinë e juaj politike-ekonomike.

Mos u tall me inteligjencën e popullit tonë nuk jem aq budallenj, sa po mendoni ju disa.

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/zbulimi-trondites-nje-deputet-i-kuvendit-te-kosoves-e-mbyti-dino-asanajn-ne-spital/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...