Published On: 15 Shtator, 2016

O Isë, po ia fale Cernagorës Çakorrin ia ke falë Lidhjen e Prizrenit


Sot ia bana ministër Abrashit gati si Oso Kuka

Çun Lajçi

Nuk i fola pas shpinde po i dola përballë ministrit Abrashi n’mes qytetit, mu para Teatrit dhe gadi gadi i thashë si Oso Kuka Avdi Pashës:
Çakorri ishte dhe asht KUFI dhe jo vetëm shpirtnor por NATYROR e HISTORIK e ADMINISTRATIV.
Po ia fale Kalanë e Krujes Turqisë, e ke fal historinë 500 vjeçare të Kombit dhe krejt Gjergj Kastriotin.
Po ia fale Cernagorës Çakorrin ia ke falë Lidhjen e Prizrenit e Ali Pashën e Kadri Bajrin sepse Çakorrit kan kalue me dalë n’Prizeren.
I thuej Isës, cili ishte ai Donalt Tramp Rugovas që paska pas mujt me i ble shkambijtë e Rugovës dhe si asht e mundun që Kosova nuk paska pas Bjeshkë të veta që po kërkon tapia nga Rugovasët!
Ai vetëm me shikoi dhe tha: E di e di se asht kufi.
I thashë: Po pse po ia falni pra?
U largova..
Sigurisht miqve të vet do t’iu ket thanë ”Ky qenka tranu”
Punë e madhe. Unë timen e bana.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...