Published On: 21 Maj, 2016

O Ibrahim Kelmendi rrëfe për vrasësit dhe lidhjet tuaja me vrasësin Agron Sulejmani!

 

agron sylejmani me qenin e tij doberman5

Vrasësi Agron Sulejmani

GAZETA SHQIPTARI.EU

Ibrahim Kelmendi kohëve të fundit është shndërruar në njërin prej figurave që në vazhdimësi jep informacione për shtrembërimet, mashtrimet, e madje edhe për urdhërat për vrasje gjatë dhe pas luftës, sikurse është fjala për Ibush Kllokoqin, të kryera nga LPK-ja e mbledhur rreth Shtabit të Përgjithshëm të UÇK-së dhe drehtorisë së saj politike . Deri në këtë pikë ai është mjaft i besueshëm, derisa nuk flet për kundërshtarët e vet politik të djathtë.

Ai po zbulon shumë nga lidhjet e krimit të LPK-së së Zvicrës, e cila e krijoi një SHTAB të UÇK-së dhe një drejtori politike, e para udhëhiqej nga Azem Syla, e dyta nga Hashim Thaçi. Ai vazhdon të flasë për shumë vrasje dhe krimin ekonomik, por ai po hesht për vrasjet e shekullit.

Ju jo vetëm që jeni treguar me pasion vrasës kur jeni shprehur ‘i lumtë dora atij që e ka vrarë ministrin e Luftës, kolonelin Ahmet Krasniqin’, por ju në fakt e dini se kush është vrasësi dhe ju po e mbroni. Madje ju e dini saktë edhe kush janë urdhërdhënësit, por po heshtni.

Kjo qasje e juaja e dyfishtë për probleme të njëjta kriminale, bile shumë më madhore, se sa që është vrasja e Ibush Kllokoçit, pasi vrasja e kolonel Ahmet Krasniqit e dëmtoi hapur luftën në Kosovë, por edhe pas luftën, sepse figura të tilla nuk mund të pranonin shthurjen e një ushtrie çlirimtare, dhe që 17 vjetë pas luftës vendi të mbetet pa ushtri.

Vrasja e Xhemail Mustafës, dhe vrasje të tjera si ajo e deputetit Smajl Hajdari, e të tjera duhet të rrëfejë Ibrahim Kelmendi se për llogari të kujt u bën. A mos u bën atëherë për ta ndihmuar PDK-në që ti fitonte zgjedhjet, dhe që roli i krahut tuaj z.Kelmendi të ishte kryesor, apo i barabartë me krahun tjetër, që të kishte eklipsuar dhe po të mban të tillë?

Por, ju keni edhe një hesap të palarë me Xhavit Halitin, ndoshta njeriun që me sukses ju mbajti jashtë lojës së pushtetit, jashtë dramave kryesore për vendin.

Ju keni pororsitur vrasjen e Xhavit Halitit, dhe këtë e konfirmojnë burime të ndryshme. Por, çështja u zbulua kur Agron Sulejmani nuk pranoi ta vriste Xhavit Halitin, dhe ky i fundit vet akuzohet se e ka përdorur këtë vrasës Agron Sulejmanin edhe në atentatin e dështuar ndaj presidentit Ibrahim Rugova, kur u sulmua eskorta e tij me eksploziv të fuqishëm.

Pra, ju duhet ta sqaroni se për kë vriste Agron Sylejmani, për llogari tënden apo të Xhavit Halitit, apo edhe atentati ndaj Rugovës ishte kurdisur nga ti?

Pse Agron Sylejmani nuk e ka vrarë Xhavit Halitin?

Sipas deklarmieve të Xhavit Halitit, rasti i akuzës së organizimit të vrasjes së Halitit nga ju, është në zyrën e kryeprokurorit të shtetit, e deponuar gjatë mandatit të Sylë Hoxhës, për ngjarjen e vitit 2003.

Dëshmitari ka zbuluar se vrasja ishte porositur pasi Ibrahim Kelmendi pretendonte të ishte kryesori, pra në vend të Hashim Thaçit, por Xhavit Haliti e kishte penguar një gjë të tillë.

Po sipas dëshmisë në prokurori konflikti juaj me Xhavitin ka të bëjë me një shumë parash të fondit “Vendlindja thërret” për tërheqjen e të cilave kishit autorizim vetëm ju Ibrahim Kelmendi, Haliti dhe një person tjetër (Jashari).

Kjo dëshmi ju ngarkon se keni paguar apo më e pakta i keni zotuar 250 mijë euro për vrasjen e deputetit Xhavit Haliti, i cili edhe atëherë sikurse tani është nënkryetar i Parlamentit.

Ekzekutor ishin zgjedhur dy miqtë e përbetuar në vrasje, Agron Sulejmani dhe Florim Ejupi. Ndoshta plani dështoi sepse kishit zgjedhur kombinim të gabuar të vrasësve, pasi këta dy nuk mund ta tradhtonin njëri –tjetrin, dhe doli t’ju tradhtonin juve.

Pyetja tjetër është se ku i gjen ti ‘varfanjaku’ tërë këto shuma parash për të porositur vrasje? Ky ekip vrasësish i kryente krimet vetëm për shuma marramendëse, dhe që çmimet e vrasjeve vetëm sa rriteshin.

Nga burime brenda PDK-së, dhe të analizave të ndryshme nga informacionet e shërbimeve sekrete, argumentohen lidhjet e juaja të fuqishme me një grup vrasësish, të cilët kanë kryer krime makabre, shumë prej të cilave pritet të zbulohen me kohë.

Sipas burimeve të shqiptari.eu nga informacionet në dosjet e UNMIK-ut dhe më pas të EULEX-it, dhe sipas burimeve të tjera për një numër të madh të vrasjeve politike dhe të tjera Agron Sulejmani ka pasur lidhje me ty, po ashtu edhe PDK-ja këtë version e jep, dhe po ashtu vetë Agroni ka fol për këto vrasje dhe ka argumentuar urdhërdhënien nga ti. GAZETA SHQIPTARI.EU

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. Xhati thotë:

    Euu, po lexoj e spo u besoj syve.Flitet per atentate,tentimvrasje,planifikime te vrasjeve, sikur te flitet per shtaze, edhe pse edhe per shtaze ekzistojne disa rregulla. Ska dite te lume qe truri i shqiptarit nuk bombardohet me turrlifar shkrimesh per krime, rreth krimesh. Femijet tone helmohen me krime, me skenare krimesh qe veshtire tejkalohen edhe nga skenaret e Holivudit. A behen keto shkrime per te informuar, apo dezinformuar, apo mos dhashte zoti per yshtur njerezit per te marre drejtesine secili ne doren e vet dhe te dal ku te dal. E shteti im flene, bene gjumin dimeror, si behet kujt vone qe ne keto shkrime behet fjale per njerez, dhe jo njerez kesi lloji si puna ime. Njerez te cilet ne nje periudhe kohe e disa nga ta edhe tani, udheheqin shtetin dhe jetrat tona. Njerez te cilet na e shperlajne trurin per qdo dite e nate pa ndal ne shtyp, media, etj. Deri kur keshtu. OO shqiptar a ka kush i ndal apo duhet ve te bejme sehire dhe te shikojme fundin tone si lopa e cila pertypet para kasapit.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(3) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...