Published On: 8 Shkurt, 2016

O Hoxhë haram të qoftë t’omli nanës! Bajrami: Shqiponja është haram (video)

O Hoxhë haram të qoftë qumshti nënës!

Hoxha i mirënjohur dhe i pëlqyer nga besimtarët e shumtë në rrjetet sociale dhe kanalin e tij youtube si dhe faqet tjera islame Sadullah Bajrami, kishte surprizuar me tematikën e tij radikale duke komentuar muslimanët hanefi të cilit i përkasin edhe vet shqiptarët. Ai ka thënë se shqiponja apo ‘orrli’ siç i thuhet shqiponjës në gjuhën sllave është haram sipas interpretimit të drejtë të sektit hanefi dhe jo si e praktikojnë besimtarët sot. Sipas hoxhë Bajramit edhe fotografimi është haram, por nuk bëhet e qartë pse hoxha në fjalë fotografohet edhe vetë. Madje sipas këtij hoxhe ai që nuk fal namaz me kokfortësi mund të dënohet edhe me prerje koke./klan.mk

 
Displaying 8 Comments
Have Your Say
 1. faton thotë:

  O hogje hatam osh me u nda feja ne shum sekte

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(1)
 2. Juxhin Rushanaj thotë:

  Ktij degjenerates i duhet rrjepur lekura e kokes e i duhet bere mjekra gershet. Ik o pusht i mutit te qifte Kina far edhe fis. Ik e vrit veten me luge e mos dil me aty se e ke felliq gjuhen shqipe.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(6) Nuk Pelqej(0)
 3. bekim uka thotë:

  mas pari ta q… nanen me mjeker e me siq kofsh
  po kush muti ju pruni juve prej mas lufte e kendej a ku e murrt kit shkoll bre ropt ti qifsha aty
  para lufte qisi race skapas nuk guxojshit me dal pej shkaut e tash han mut e shet men

  Përgjigjiuni
  Pelqej(50) Nuk Pelqej(3)
 4. Kristjan thotë:

  Ooooo ta qifsha mjekrren ta qifshaa familenn moree shkaaa nese edo islamin ee urren shkaun pse perdor fjalin ee serbeve okolla ti qifshaa tpart ee tmramtt oooo mutt ik se je tee flliq fen islamee klloshar ii karittt

  Përgjigjiuni
  Pelqej(34) Nuk Pelqej(3)
 5. bili thotë:

  Une nuk e kuptoj kete njeri pasi qe nuk i don shqiptaret pse flet shqip edhe nese po u deshka me ju pre koka ather ai qe nencmon shqiponjen dhe Shqiptaret cka duhet ti behet…..por a e shiqoni se duke folur ka shenja te shizofrenis…e ky pallavra tregon dhe mer dollar nga kanali i youtube-s

  Përgjigjiuni
  Pelqej(22) Nuk Pelqej(8)
 6. i_brati@hotmail.com thotë:

  ishalla se sheh kush kete mendim te shkrete njeri i semure

  Përgjigjiuni
  Pelqej(10) Nuk Pelqej(1)
 7. Reshati thotë:

  O i mjerë shiko hapsirën që të rretho kudo bërllog e shfrytëzoje ate foltore që të edukosh njerzit që jan të sinqert. Mjer ti për këtë bot po edhe për botën tjeter, mjer ti dhe të tillët.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(9) Nuk Pelqej(2)
 8. rrahmnani thotë:

  po hogja ne fjal eshte nje gomar i vertet se nuk se si e quan ndryshe

  Përgjigjiuni
  Pelqej(17) Nuk Pelqej(3)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...