Published On: 10 Prill, 2016

O Hashim Broja po ku ka pas beteja të tjera në Kosovë përveç betejës së Koshares dhe asaj të Loxhës?

 

Sinan Kastrati
O Hashim Broja po ku ka pas beteja të tjera në Kosovë përveç betejës së Kosohares dhe asaj të Loxhës?
Të tjerat ju i “kujtoni” vetëm si masakra e jo beteja apo ndoshata do t’ia bësh si serbët: Humbjet me i kthye në fitore (Beteja e Kosovës). “Beteja e Koshares, ndër betejat më të rëndësishme të UÇK-së?”, kështu tha Thaçi në ktë përvjetor të rëndësishëm të luftës dhe historisë së re të Kosovës.

Pra, për Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, Beteja e Koshares, e zhvilluar 17 vjet më parë është ndër betejat më të rëndësishme të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

“Vendosmëria, trimëria dhe heroizmi i luftëtarëve në këtë betejë janë kapitull i lavdishëm i luftës sonë për liri dhe pavarësi. Lufta e drejtë dhe e ndritshme e UÇK-së është motiv për shoqërinë dhe institucionet tona shtetërore drejt integrimeve euroatlantike”, ka shkruar Thaçi.

Më 9 prill ishte përvjetori i 17-të i Betejës së lavdishme të Koshares dhe … tetë vjetori i miratimit të Kushtetutës së ”Republikës”, kushtetusës së “babës” e të pdk-së.
Për Hashimin, ishte dita e parë e punës, si “president”. Ndoshta është edhe deklarata e parë skandaloze e tij, deklaratë e presidentit kosovar, ”Beteja e Koshares, ndër betejat më të rëndësishme të UÇK-së?”
-Jo, “zotëri”, ti dhe bandat tua e kanë shly “REPUBLIKËN” nga kushtetuta.
Ti dhe lahperat e lpk-së, të ldk-së, pdk-së dhe partive tjera serbe e keni propozuar emrin e ushtrisë së ardhshme të Kosovës, si FAK, e jo FARK, vetëm që mos të ketë REPUBLIKË.
A s`është kështu Hashim-a?

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/ja-kush-eshte-politikani-me-i-pasur-i-kosoves-video/

http://www.shqiptari.eu/ne-ldk-nuk-ka-vec-hajna-e-te-shantazhuar-por-edhe-deputet-te-erdoganit-2/

http://www.shqiptari.eu/studiuesi-japonez-kanuni-kodi-ma-i-lashte-boteror-i-mbijetuar-para-krijimit-te-shteteve/

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. princi thotë:

  Ku keni jetu o ti, apo ju te mjere qe qendroni prapa ketij portali.!
  ju qe skeni degju ere baruti asnjihere u bete me fol per beteja…!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
  • Mal Uka thotë:

   Princ ,ha ha ha Princ !Pasi qe ti poi dishe ato beteja tjera edhe siq po thue Ti qenke edhe pjesemarres i betejave pa emerr! Artikullshkruesi Ka kerkue edhe prej hashimi te thot per ato beteja Qe as Ti si princ nuk po i dishe Leximi dhe informatat nga mjetet e informimit nuk ishin te ndaluara as ne kohe lufte Dhe nga ajo kohe kemi mesu Ku u ba beteje , ku u ba lufte Bile kam lexue edhe Kur telalli i shtabit marojke pasosha te republikes se malisheves Por Ne tv e kam pare per te paren her si ushtarak duke dhane interviste krejt qeltas kur askush nuk guxonte te dali ne mejdan te mjeteve te informimit e Ai Ishte i madhi Fehmi Lladrovci i ndjere Paqet dheun e leht E gjakun e pa harruar! Princ sa di LLadrovci ngeli vetun veq me Xheven , Adem Jashari ashtu Veq me Dajen osman, Baben shaban , Hamzen e grate me femij !Pra bre princi i betejave tua na thuaj Ku ishin ato beteja ? Veq mos fol per masakra te shkive kunder shqipetarve Se pse Ato masakra nuk ishin beteja !
   Edhe aty ku jan vra 2 shki E 200 shqipetar gra e femij nuk quhet beteje Por masaker e gjenocid kunder shqipetarve te pa armatosur!Fol Princ Se po me doket
   e paske pasoshin e republikes se telallit te Hashim
   Shtabit te betejave te sahanave me piruna e raki rrushi
   !

   Përgjigjiuni
   Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...