Published On: 13 Shkurt, 2016

O Burra, deputetë të LDK-së, besa e buka nuk i jepet armikut, shpiunit e tradhtarit

 

A është Hashimi kriminel, shpiun, rrenc e hajn? A është Hashim Thaçi një kriminel?

 

Shkruan: Sinan Kastrati

(Diskutime tek ‘Tema e ditës, ndërkombëtare’ filluar nga receli, 26 Nov 2002., Faqja 1 nga 6123456 Më tej)

A është Hashim Thaçi një kriminel?

“Kur jetonte në Tiranë, në banesën e Hashimit u gjend i vrarë gazetari Ali Uka.
Kur në Kosovë plasën masakrat Serbe, ai bridhte ne Hotel Rogner.
Vrasësi i Azemit, Jaho Salihi fshihej në Kosove në bazat e Hashimit.
Hashimi mendohet se është organizator i disa vrasjeve mbas shpine si të Ahmet Krasniqit, Ukë Bytycit, Xhemail Mustafës e Komandant Drinit.
A nuk është Hashimi një kriminel së bashku me Xhavit Halitin, veglën e Klosit në Kosovë???”

26 Vov 2002, AlbForumi . Ky është linku: http://forumi.shqiperia.com/threads/a-eshte-hashim-thaqi-nji-kriminel.10605/

 

A është Hashim Thaçi vrasës… e tradhtar?

 

Kështu do të shprehet Adem Salihaj deputeti i LDK-së dhe njëherit bashkëpunëtor i ngushtë i presidentit Rugova dhe ish Zv. Kryeministër i Kosovës (Salihaj: Thaçi s`bën për president, ai akuzohet për hajni, vrasje e tradhti, February 7, 2016, VOAL, Voice of Albanians

https://www.voal.ch/salihaj-thaci-sben-per-president-mbi-te-rendojne-akuza-per-hajni-vrasje-e-tradhti/.

Me një gur`vret dy zogj

Ky bashkëpunëtor besnik i UDB-së, me të cilën krijuan organizatën kriminale; SHIK, me të cilën sabotuan luftën, vranë njerëzit e krahut luftarak të FARK-ut, njoftuan ushtrinë serbe për çdo lëvizje të luftëtarëve të lirisë.

Vazhduan vistrin e vrasjeve që nga Ministri i Mbrojtjes, kolonel Ahmet Krasniqi dhe vazhduan me gazetarët e njerëzit e politikë; për ta pasë terrenin e pastër për të ardhë në pushtet, që ta shkatërroi Kosovën për hatër të jaranisë me Serbinë.”  (Me një gur`vret dy zogj, 10.02.2016 17:31 • Haki N. Bunjaku).

 

Edhe spiun, edhe president i shtetit nuk shkon

 

Ish bashkëpartiaku i Hashimit , Zafir Berisha shkruan:

Edhe spiun, edhe president i shtetit nuk shkon” (10.02.2016 13:50.)

Por përkrahja për Hashimin, nga LDK-ja nuk mungon.

Një kryetar i komunës dhe anëtar i kryesisë së LDK-së, Agim Veliu nga Podujeva e Llapit ”kërkon” (?) që të respektohet marrëveshja e koalicionit (Mblidhet kryesia e LDK-së, Veliu kërkon të respektohet marrëveshja e koalicionit, Gazeta Lajm, 05. 02. 2016.)

Ngjashëm mendon edhe Haki Rugova “Në cilësinë e nënkryetarit të LDK-së, Haki Rugova ka ftuar strukturat e partisë së tij, që të respektojnë marrëveshjen e nënshkruar nga Isa Mustafa dhe Hashim Thaçi, e cila e bën Thaçin president”: Haki Rugova: Të respektohet marrëveshja, Thaçi të votohet për president  (Publikuar: 8:42 / 30.01.2016, në telegrafi)

LDK-ja thot se 99% e LDK-së, janë për Hashimin! Se sa e fortë është “besa” dhe fjala e dhënë e kryetarëve të komunave, nga LDK-ja dhe kryesia e Degët e LDK-së është për të ardhur keq se si një kryetar komune, nga LDK-ja thotë se:  99% e LDK-së, janë për Hashimin që të bëhet president, çfarë presidence! (Sali Asllanaj: 99 për qind e LDK-së për Thaçin president, GazetaExpress, E premte, 05 Shkurt 2016 08:42) .

O Burra, deputetë të LDK-së, besa e buka nuk i jepet armikut, shpiunit e tradhtarit, ai që iu ka vra bashkëpuntorët tuaj të deridjeshëm, kryetarë komunash, ushtarakë, komandantë e intelektualë. Emrat janë të gjatë dhe unë kam durim me i tregua dhe me i dokumentua publikisht gjithnjë duke u bazuar në akuzat e shokëve të Hashimit dhe akuzat ndërkombëtare. / VIJON

 

LEXONI: 

A është Hashimi kriminel, shpiun, rrencë e hajn?  

Teutë, mos rri në seancë, mos e voto Hashimin! Ik nga Isa, Teutë!

Hashimi akuzohet si kriminel lufte, vrasës, shpiun…..! Qysh mund ta votoni

Vrasja e Kolonelit! Bukoshi dhe shteti shqiptar po aq të dyshimtë sa disa “komandantë” (Video)

 

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. Mal Uka thotë:

  Ne faqe gazetash per emnin Hashim Kurr nuk lexova per nje veprim te
  te tij te mire! Gjithehere e gjithkun veq zi , pabesi , tradhti
  mashtrim, uzurpim, keqeperdorim ,nepotizim, majorizim te klanit !
  Keshtu 17 vite kaluen dhe ne majat e pushtetit Hashim se Hashim !
  Kosova eshte shtet i budigardave ! Secilin udheheqes e ruajn
  budigarda te shumt Njerin e zgjedhur me vota te popullit budigard te
  tij jan qytetaret votuesit dhe autoriteti qe duhet ta gezoj i zgjedhuri ! kah te sillesh budigarda ne shtetin e hajnave !!!
  ASkun ne bote nje shtet si kosova nuk gjene Me gjithcka zi !
  Andaj nese shtalla e kuvendit te kosoves ka deputet qe eshte njeri
  duhet hashimin E Hashimat Isat e pisat Ti largoj prej asai shtalle
  dhe ndertesa bashk me njerzit qe e gezojne voten e popullit ta
  gezoj rrespektin Pa patur nevoje per budigarda ! Te rrespektohet
  ligji e kushtetuta Te kete rene e rregull Te gezohet qytetari! E jo
  qeverija shkele kushtetuten e deputet dekorojne shkelsit !
  Andaj deputet te nderuar qitni Jasht pisat rrencat mashtruesit e banditat!Qe ndertesa e kuvendit te jet tempull gezimi per te ardhmen!
  Dhe deputeti ta kete dashurine e qytetarve qe eshte budigard per
  deputetin dhe qeveritarin!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(5) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...