Published On: 8 Mars, 2016

O Bujar Bukoshi, t’ka ardhur dita, fol kush e vrau kolonel Ahmet Krasniqin?

 • Sepse ata që vrasin njerëz të pafajshëm për të jetuar vetë, janë MONSTRUMË, nuk janë as Kosova, as Shqipëria, as Evropa e as Amerika, por janë kolera e pashërueshme e gjithë njerëzimit dhe errësira e padavaritur e Kosovës, e Shqipërisë, e Evropës dhe e Amerikës sonë shpëtimtare nga fashizmi dhe gjenocidi shekullor i Serbisë kolonialiste (1912-1999).
 • Axhë e Nip Zhilivoda për Kosovë dhe për Shqipëri!Këtë të vërtetë (me gojë dhe me shkrim) e konfirmoi edhe Prishtina, edhe Tirana zyrtare, PO, -Kolonel Ahmet Krasniqi është Kosova dhe Shqipëria, JO Serbia, As Tradhtia, ashtu siç shpifi Tradhtia për t’i shkuar pas e rreme historia dhe atdhetaria.
  Në sfondin e vlerësimit zyrtar me VULË HISTORIKE, KOMBËTARE DHE SHTETËRORE të Republikës së Kosovës dhe të Republikës së Shqipërisë, triumfoi dhe u zbardh e VËRTETA se Kolonel Ahmet Krasniqiqi-Zhilivoda (i biri i Hajrizit, i ekzekutuar nga OZNA çetniko-partizane serbe në vitin 1947, duke mbrojtur pragun e shtëpisë në Zhilivodë) dhe ( nipi i kolosit nacionalist patriot AZIZ ZHILIVODA) nuk ishte “tradhti” e sajuar nga tradhtia, por ishte e vërteta e pohuar nga Kosova dhe Shqipëria zyrtare.
  Ja, kështu me një zë FOLI Kosova dhe Shqipëria! Kjo është e vërteta, kjo është drejtësia, kjo është mirënjohja, kjo është HISTORIA, të cilën askush nuk do të mund ta ndryshojë për hire dhe për interesa të ndryshme “sipas motit, ktheje gëzofin”.
  -Ndaj, Kushëriri im i dashur dhe i paharruar, “HERO I KOSOVËS”, URIME Mirënjohja dhe Dekoratat e presidentëve historikë të Republikës së Kosovës (Prof.Dr. Fatmir Sejdiu) dhe të Republikës së Shqipërisë (Dr.Bujar Nishani).
  Republika e Kosovës dhe Republika e Shqipërisë për kontributin dhe për veprimtarinë kombëtare dhe patriotike për çlirimin e Kosovës, ish-Ministrin e Mbrojtjes, Kolonelin Ahmet Krasniqi e dekoruan me titullin “HERO I KOSOVËS”.

  Dekreti i Presidencës së Kosovës

  (1) Këtë të vërtetë e përligj edhe ky Vendim legal, legjitim dhe kushtetues i Presidencës së Republikës së Kosovës, ku thuhet : “Presidenti Sejdiu dekoroi kolonel Ahmet Krasniqin dhe Fehmi e Xhevë Lladrovcin në bazë të Kushtetutës së Republikës së Kosovës, neni 84, pika 28, si dhe në bazë të Rregullores mbi Dekoratat, Urdhrat dhe Titujt e Nderit të Kosovës që i jep Presidenti i Kosovës dhe Procedurat e Dhënies së Tyre, neni 3, 19 dhe 34, Presidenti i Republikës së Kosovës, dr. Fatmir Sejdiu ka marrë vendim që të dekorojë me Urdhrin “Hero i Kosovës” kolonel Ahmet Krasniqin, ish-ministër i Mbrojtjes i Republikës së Kosovës, dhe Fehmi Lladrovcin, luftëtar me nam i UÇK-së, për kontributin e dhënë dhe trimërinë e treguar në luftën çlirimtare për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës.
  Po ashtu, Presidenti Sejdiu e ka dekoruar me “Medaljen e Artë të Lirisë” Xhevë Lladrovcin, bashkëshorte dhe bashkëluftëtare e Fehmi Lladrovcit. E shtunë 17 shtator 2008. ( http://www.president-ksgov.net/?page=1,6,1024#.VtdpHuY5FOk).

  Dekreti i Presidencës së Shqipërisë

  (2) Gjithashtu , këtë të vërtetë se kolonel Ahmet Krasniqi është HERO, (jo kurrfarë “tradhtari” i sajuar nga grupet e ndryshme terroriste kriminale dhe mafioze) e PROVON edhe ky VENDIM historik, ligjor, kushtetues dhe kombëtar i Presidentit të Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani, i cili në bazë të “ Dekretit 8954, datë 13/02/2015, dekoroi edhe Aziz Zhilivoden, dhe pinjollin e familjes së tij, Heroin e Kosovës , Kolonel Ahmet Krasniqin me Dekoratën Gjergj Kastrioti- Skënderbeu me motivacionin: Intelektual elitar, i dëshmuar me publikime të rëndësishme profesionale, por edhe artistike. Oficer madhor, kërkues shkencor i teorisë dhe i praktikës në artin e luftës. Njëri nga ideatorët dhe projektuesit e bërthamave të strukturave të para institucionale ushtarake. Ministri i parë dhe themelues i Forcave të Armatosura të Republikës së Kosovës.”( http://president.al/?p=24816).
  Edhe para historisë, edhe para drejtësisë, edhe para popullit, këto DY DEKRETE SHTETËRORE të Republikës së Kosovës dhe të Republikës së Shqipërisë provojnë sheshit se Kolonel Ahmet (Hajriz)Krasniqi (nipi i patriotit dhe i nacionalistit të pamposhtur Aziz Zhilivoda, bashkëluftëtar i Gjeneral Mehmet Gradica, i Komnadantit Xajë Kosova dhe i patriotit Shaban Polluzha) është HERO i KOSOVËS, jo kurrfarë “tradhtarI”, ashtu siç propagandonte në sy të popullit dhe të botës tradhtia dhe Serbia.
  Sa më sipër, ka ardhur momenti i fundit që ish-kryeministri i qeverisë së Kosovës në ekzil, Bujar Bukoshi, të dëshmojë para Gjykatës Speciale Evropiane në Hagë, kush, pse dhe, në çfarë rrethanash është vrarë Ministri i Mbrojtjes, Koloneli Ahmet (Hajriz) Krasniqi, më 21 shtator 1998 në qendër të Tiranës.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...