Published On: 12 Shkurt, 2016

O Adem Grabovci trego se si paret e Fondit “Vendlindja Thërret” i bëtë rrushë e kumbulla

 

Letra e 3 e shenjtë!

 

Murat Jashari

 

Kadri Zeka

Edhe ky kotë shiqojë se kush po ja paguan harxhin.

Askundi nuk shihet  Xhafer Shatri!

Prej burgut (?) na erdhë në Zvicër si pretendent i OMLK-së dhe me këtë emër më 15 Maj 982, iu „bashku“ Lëvizjes.

Herë me njërin herë me tjetrin, askund vend nuk kishte mundur të zë.

Genet fajtorë kishin qenë për të gjitha herët. Kishte pasur në gjak të jetë babaxhanë si Hashim Thaçi.

U deshtë unë prej atyre të ndihmave te socialit me ua paguar harxhin.

 

Rexhep Mala e Nuhi Berisha

 

Edhe këta të ngratit shiquan djathtas e majtas askund Emrush Xhemajli!

Ai për mbijetesë po pikturon!

Sa më duket është rehatu në Universitetin e Tetovës!

Edhe këtij grupi pi atyre pareve të socialit, ua paguajta kafet dhe qiflet!

 

Afrim Zhitia

Edhe ky shiqojë të gjitha anët, askund nuk po e sheh Ramadan Avdiun. Po ku me u duk ky çfarë kastraveci se e kishte pas për qefi pushtetin dhe këtë ambicie ja ka plotësuar Hashimi (edhe ndonjë ditë dhe e hudhë si material i harxhuar), vetëm ta mbille gojën, që mos të flasë e mos të interesohet se si iu vranë dhe kush i vrajti shokët e idealit!

 

Adem Jashari

Gjethka shiqojë mos po e shef Ministrin e Financave Adem Graubovcin.

Kotë ju lodhë qafa  Legjendarit!

Adem Graubovci paret e Fondit « Vendlindja Thërret » rrushë e kumbulla me anëtarët e Drejtorisë Politike i kishte bërë! Po. Po edhe disa komandantëve ju kishte dhënë pare si me pas qenë mercenarë! Po, po edhe atyre G2 ju kishte dhënë pare!

Nxora paret e socialit e ua pagujta kafet dhe qiflet!

***

Në vitin 1998 për shokë në kamion pata marur nji të Gostivarit.

Po qe se më ndodhë diçka, të jetë një dëshmitar që t’ ju tregon shokëve të LPK-së çka ka ndodhur !

Ky shoku, duke mi parë këpucës se janë bë si të Lulit  të Vogël të Migjenit, me zorë më ka shtijë me i ble nji pal sandalle. Sandallet u blejtën nga paret e ndjersës e gjakut të Mërgatës, pra nga Fondi « Vendlindja Thërret »,se pare te miat nuk kisha. Sandallet kushtuan CHF 29.90

Ky shoku më shoqërojë deri më 15 maj 1998, pikërisht atë ditë kisha datlindjen e 42-të.

Atë ditë policia doganore e Italisë ma muarën kamionin për me e shtijë në rentgen.

Për nafak timin e ushtarëve të lirisë, nuk e dijë se çka u ngatërrua dhe kamioni nuk hini fare në rendgen se ishte shëndoshë e mirë dhe shumë i fortë. Kur dola nga zyra e policisë doganore shokun e rrugës më nuk e pashë. Këmbët në krahë dhe kishte hikur!

Herave tjera për shokë mora nji pesëmbëdhjetëshe dhe nji automat zviceran  SIG 501!

Po qe se më ndodhë rastësia me këto armë me qëndrua deri në vdekje, për me u bindë shokët e LPK-së se armët nuk i kamë shitur !

Se i mbajë këto dy armë në kabinë të kamionit, ka ditur Zoti, unë e nji punëtor i pushtetit që dilkë në port të Durrësit me më pritë!

 

 

Nga populli asgjë nuk kërkoi!

Vetëm kërkojë të më falë 2m2 toke për varrë dhe të mi baje hallall!

 

 

Kamë ardhur në përfundim se ne shqiptarët jemi shumë të zgjuar

për intriga dhe mashtrime dhe të pa besë.

Kur vjen puna te rreziku, ose kur bëhet fjalë për përfitime financiare,

në këtë rast ne braktisim shumë lehtësisht  idealin.

Prandaj i kemi humbur të gjitha kryengritjet ndër shekuj! / FUND

 

LEXONI më tepër nga Murat Jashari:

Ku ishe o Ibrahim Kelmendi në tri atentate!? E ti Sabri Novosella ku i la paret e Organizatës së Enver Hoxhës

 

 

 

http://www.shqiptari.eu/shik-u-me-udb-ne-dhe-dgse-ne-i-debuan-shqiptaret-nga-veriu/

http://www.shqiptari.eu/cila-eshte-ana-e-erret-e-presidentes-atifete-jahjaga-dhe-gjeneral-behar-selimit/

http://www.shqiptari.eu/hashim-thaci-e-bardhyl-mahmuti-a-jane-pergjegjes-per-ndarjen-e-mitrovices-e-debimin-e-shqiptareve/

http://www.shqiptari.eu/pse-ldk-ja-heshte-per-helmimin-e-rugoves-nga-vete-shik-istat-dhe-udb-ashet-video/

http://www.shqiptari.eu/a-ishin-kontribut-lufte-netet-qe-i-kalonit-me-prostituta-kur-populli-masakrohej/

 http://www.shqiptari.eu/ilmi-recica-nr-2-i-shik-ut-shok-i-ngushte-i-sasha-mihallkov-qe-vrau-trimat-ne-kumanove/

http://www.shqiptari.eu/murat-jashari-1443-pyetje-per-hashim-thacin-trego-pse-u-torturua-edhe-kufoma-e-ali-ukes/

 

 

 

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. nexhi thotë:

    nese vertete kane qene udbash e jane vrar,Atyre qe ngrehen gishtin iu lumte dora dhe allahu i shperbleft me te gjitha te mirat ata dhe familjaret e tyre,sepse te vrash nje tradhetar kombi eshte vlera me e madhe per krijesen e quajtur njeri.Por nese vrasjet jane bere per karriera pushteti per marje pushteti me vrasje me eliminim te kundershtarve politik,atehere ata protogonist duhet ndjekur deri ne varr e as ne varr nuk ben te lihen te qete se nuk kane vend ne dheun e kosoves.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...