Published On: 28 Maj, 2016

O 70 mijë veteranë të UÇK-së si lejuat të dhunoheshin 25 mijë femra? Aleksandri i madh, e ka pushtu botën me 30 mijë ushtarë!


James Stern

Thuhet se Aleksandri i Madh ka qenë shqiptar.
Tipi, me 30 mijë ushtarë e ka sunduar krejt Arabinë, Mesopotamin, Irakun, Iranin edhe Indinë.
Ndërsa, 70 mijë veteranë të Kosovës po rrahin gjoks kishe i kemi çliruar 11 mijë km kataror.
Me siguri Aleksandri i Madh është kah rrotullohet në vorr, tue i ndëgju këto muhalife, dhe me siguri e shtron pyetjen se qysh asht e mundshme me i pas 70 mijë veteranë të UÇK-së, e në anën tjetër 25 mijë femna të dhunume e tash besa po dalin edhe 20 mijë mashkuj të dhunuar, e plus 1 milion popullat të depërtueme.

Shtrohet pytja: E çka hamamin paskan mbrojt këta 70 mijë komandanta????
Aleksandri i madh po thotë, o unë nuk jam shqiptar! Ose unë jam shqiptar, ose këta komanirat.
Të dyja palët me kanë shqiptar nuk e kap hesapi. SHQIPTARI.EU

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/shtabi-i-pergjithshem-nje-bande-komplotistesh-e-marionetesh-e-komanduar-nga-azemi-dhe-xhaviti/

http://www.shqiptari.eu/rexhep-selimi-rrefe-si-u-vra-xhemail-mustafa-ismet-rrahmani-cka-e-kercenove-tahir-zemen/

 
Displaying 5 Comments
Have Your Say
 1. fery thotë:

  Shkjau e ka dijte kurse me 1974 eshte binde 100 % se qendrimit te tije ne Kosove po i vjene fundi andaj aktivizon projekte te vjetra te shtetit serb per ta mbajte nen thunder sa me gjate Kosoven dhe ate, me ndihmen e shqiptareve pasi udbashet serb,kolonizator te dikurshem te tokave shqiptare me nuk do te ishin ketu bashke me aparatin represiv policor dhe ushtarak.Regrutimi i shqiptareve fillon masovikisht ne kazamatet ose burgjet serbosllave ne fillimvitet e 80-ta ku , si e dijme te gjithe , aty kaluan rethe 600.000 shqiptar nga te cilet besohet se nen ushtrimin e dhunes ose me ndonji. favor simbolik kishin pranuar te bashkpunonin per regjimin serb aferdisht 4-5 % ose , 25-30 mij , e qe sot aktiviteti i tyre doli ne shesh por ,regrutimi i shqiptareve intenzivisht vazhdoi edhe neper vende rurale dhe qytete te Kosoves duke i joshur shqiptaret me poste , favore te ndryshme , para ose femra serbe per sex.Ata shqip.qe nuk pranonin bashkpunim , lehtesisht likvidoheshin dhe shpalleshin si armiq te regjimit e shtetit ose nacionalist e iredentist shqiptar.Se kushe dhe cfare direktiva morti nga organet e udb-se ne ato kohra te liga , sot po na tregon gjendja, imazhi dhe pozita e Kosoves dhe shqiptareve ,ku eshte katandisur populli i Kosoves dhe kjo nuke eshte veshtire te verehet ne cdo cep dhe pore te jetes se qytetareve te saje…!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)
 2. Florim Morina thotë:

  “Komandantët” kanë dhunuar femrat Kosovare gjithashtu, në mos më tepër se shkijet!!!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)
 3. Edhe pse e vërteta është e hidhur duhet pranuat, pa i shtuar apo pa i hjekur asgjë.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)
 4. Haxhiu thotë:

  Ekzistojnë dy lloje të veteranëve : Veteranët dhe “Veteranët”. Veteranët kanë luftu (me mundësi) dhe nuk janë shku për Shqipëri apo Meqedoni me gra, ndërsa “Veteranët” kanë shku dhe … po dihet.!!! Vetëm desha të ju sqaroj krahasimet. Ne i kemi 5 gishta në dorë por nuk janë të njejtë (dallojnë), prandaj edhe Veteranët prej “Veteranëve” dallojnë. Ju pershendes.Ndersa ti Diamond Kadare e ke lshu pllugun pak fell se mundesh edhe me pas problem tani. Mendimi i lirë lejohet por jo edhe krejt banale dhe me etiketu. Nuk janë të 70.000- të ashtu siq ti po mendon. Mos e zamarit në vete. Tung…

  Përgjigjiuni
  Pelqej(5) Nuk Pelqej(2)
 5. DIAMOND KADARE thotë:

  keta 70.000 kara nuk kan mbrojt kosoven po jan fallco edhe keta jan vetem hajna qe kan perfitu nga lufta , sepse ata qe kan luftu jan vra ne beteja , po mjer ajo toke se kan po e mban mbi vete duhet nje termet te i zhduk ata kopila..

  Përgjigjiuni
  Pelqej(14) Nuk Pelqej(4)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...