Published On: 24 Tetor, 2016
Bota |

NYT boton 281 fyerjet që Donald Trump u ka bërë kundërshtarëve! (Foto)

E përditshmja më e madhe amerikane New York Times në edicionin e saj online si dhe në atë të printuarin ka botuar as më pak e as më shumë se 281 fyerjet që kandidati republikan për President Donald Trump u ka bërë personaliteteve nga politika, vendeve, popujve, kulturave dhe feve.

Trump, raporton Gazeta Blic, në këtë listë të gjatë të fyerjeve nuk kursen askënd: duke filluar nga kundërshtarja e saj Hillary Clinton përmes republikanëve më në krye me familjen Bush e deri tek shtete europiane- me fokus të veçantë në Gjermaninë dhe kancelaren Merkel- nuk ka kursyer askënd. Përfshirë edhe vet Gazetën New York Times.

Në vijim Gazeta Blic ua sjell fotot nga NYT ku mund të lexohen sharjet dhe fyrjet e tij.
Trump/ Beleidigungen/ Liste
Trump/ Beleidigungen/ Liste
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...